انتقال توله خرس از مریوان به پارک پردیسان

به گزارش لیسو، رئیس اداره نظارت بر امورحیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: توله خرس پیدا شده در مریوان قرار است به پارک طبیعت پردیسان در تهران انتقال داده گردد.

انتقال توله خرس از مریوان به پارک پردیسان

به گزارش لیسو به نقل از ایرنا، حیدر ویسی اظهارکرد: اواخر فروردین 99 یک قلاده خرس ماده در حدود اراضی روستای بلچه سور از توابع مریوان به دلیل بیماری تلف شده بود.

وی اضافه نمود: خرس تلف شده دارای یک توله سه ماهه بود که برای حفظ جان، نگهداری و پرورش او به اداره حفاظت محیط زیست مریوان و سپس سنندج منتقل شد.

رئیس اداره نظارت بر امورحیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان با اشاره به اینکه توله خرس تا 3 سالگی وابسته به مادر خود برای حفاظت و تغذیه است، گفت: از آنجا که این توله در سن حساسی واقع شده است امکان نگهداری آن در استان وجود ندارد.

ویسی بیان نمود: این توله خرسه 3 ماهه به پارک طبیعت پردیسان تهران انتقال داده می گردد و تا به سن یک تا2 سالگی برسد آن زمان در مورد اینکه کجا فرستاده گردد تصمیم لازم گرفته خواهد شد.

وی اظهارکرد: بازگشت این توله به طبیعت دیگر ممکن نیست و به احتمال زیاد بعد از عظیم شدن به باغ وحش انتقال داده می گردد.

حبیب الله دبستانی یکی از محیط بانان شهرستان مریوان که چند روز مسئول نگهداری این توله خرس بود، گفت: یکی از باغداران روستای بلچه سور محیط بانان را در جریان پیدا کردن این بچه خرس در فاصله یک و نیم کیلومتری از لاشه خرس مادر قرار داد.

وی اضافه نمود: با همکاری مردم روستاهای بلچه سور و ماموله و تمام باغداران از منطقه ای که لاشه خرس مادر پیدا شده بود بازدید کردیم ولی بچه خرس دیگری را پیدا نکردیم.

کردستان دارای 5 منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت 32 هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت 43 هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت 57 هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت 39 هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت 3 هزار هکتار و چندین منطقه شکار ممنوع است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 946

به "انتقال توله خرس از مریوان به پارک پردیسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال توله خرس از مریوان به پارک پردیسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید