بسته بندی جعبه کمک های اولیه به صورت حرفه ای برای سفر

به گزارش لیسو، یکی از وسایل مهمی که هنگام بسته بندی برای مسافرت باید به آن توجه کنید، جعبه کمک های اولیه است که باید به صورت حرفه ای بسته بندی شود.

بسته بندی جعبه کمک های اولیه به صورت حرفه ای برای سفر

معمولا سوالات زیادی در مورد مراقبت های بهداشتی در جاده، در فکر همه مسافران وجود دارد. مثلا این که چگونه می توانید از ابتلا به بیماری جلوگیری کنید؟ آیا نیازی به دریافت واکسن هست یا خیر؟ چه اتفاقی رخ می دهد اگر در جاده بیمار شوید؟ از آنجا که ما دکتر نیستیم، پس اطلاعات ما هم فراتر از چندین نکته عمومی نیست. به همین دلیل در این مقاله از مایک هاکسلی، پرستار و نویسنده چندین مقاله در رابطه با بهداشت و ایمنی در جاده در وبلاگ Bemused Backpacker، راهنمایی های لازم دریافت شده است.

جعبه کمک های اولیه یکی از تجهیزات ضروری در هر سفری، مخصوصا سفر های ماجراجویانه است. اما مهم ترین نکته در مورد این جعبه، نحوه بسته بندی و انتخاب وسایل است که بیشتر مسافران اطلاعات دقیقی در این مورد ندارند.

ممکن است انفرادی به سفر بروید یا خانوادگی یا همراه گروهی باشید، مهم ترین نکته این است که بدانید چگونه از پس شرایط بد برآیید و از وسایلی که همراه دارید، استفاده کنید. گاهی اوقات صدمات جدی هستند و گاهی اوقات جزئی، اما وجود جعبه کمک های اولیه، باعث آسودگی خاطر شما می شود. در سفر احتمال هر چیزی وجود دارد، به همین دلیل است که همیشه همراه داشتن جعبه کمک های اولیه توصیه می شود.

بسته بندی درست جعبه کمک های اولیه، حتی می تواند جان شما را در سفر نجات دهد. همه موارد موجود در جعبه، نمی توانند کامل باشند یا حتی ممکن است برخی از آن ها فراموش شود، اما باید حالت تعادلی حفظ شود. البته این که چه وسایلی در این جعبه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و کدام یک کارآمد نیستند، برحسب کسب تجربه و مهارت در طول سفر ها به دست می آید.

بهترین جعبه کمک های اولیه، جعبه ای است که در عین سادگی، متفاوت باشد و طراحی آن، جا گیر نباشد. مهم تر از همه مواردی که گفته شد، این است که دارای حداقل آموزش برای استفاده از این وسایل باشید.

حال برخی از مهم ترین وسایلی که باید در جعبه کمک های اولیه وجود داشته باشد و همچنین کارایی آن ها را توضیح خواهیم داد:

باند

هیچ نیازی به گفتن این نیست که یکی از وسیله های ضروری در جعبه کمک های اولیه است. شایع ترین نوع آسیب های جزئی، بریدگی و خراش است که برای بستن محل جراحت، نیاز به باند دارید. اگر پیاده روی زیادی در پیش دارید و همچنین بدن شما برای این حجم از راه رفتن آماده نیست، پس باید منتظر تاول زدن پا ها باشید. بهترین گزینه همراه داشتن باند مناسب برای تاول است. حال که یکی از وسایل ضروری است، نیازی نیست که به تعداد زیاد باند تهیه کنید. تعداد معقول تا رسیدن به داروخانه بعدی کافی است.

گاز پانسمان

جعبه کمک های اولیه بدون وجود گاز پانسمان، کاملا بی معنی است. برای اعمال فشار بر روی زخم، جلوگیری از خونریزی، تمیز کردن محل آسیب یا حتی برای پانسمان اولیه زخم های کوچک تا میانه از گاز استفاده می شود. جای زخم را تمیز کنید، اندازهی گاز بر روی آن قرار دهید و سپس با باند، محل جراحت را ببندید. گاز پانسمان در آسیب های جزئی مانع از خونریزی می شود تا به محل مناسبی برسید. بهترین نوع گاز پانسمان برای جعبه کمک های اولیه، گاز های استریل مربعی شکل هستند تا بتوانید زخم را تمیز و استریل کنید.

باند کرپ یا الاستیک

زمانی که آسیب بیشتر از یک زخم یا بریدگی باشد، شما به باند های کرپ برای بستن محل جراحت، نیاز خواهید داشت تا مراقبت های پزشکی ویژه دریافت کنید. به یاد داشته باشید که شما فقط می خواهید کار های اولیه تا رسیدن به فوریت های پزشکی را انجام دهید، پس نیازی نیست تعداد بالایی از این باند همراه داشته باشید، چند عدد کافی است.

نوار چسب جراحی

نوار چسب جراحی یکی از وسایل ضروری و اورژانسی است، برای زمانی که می خواهید روی گاز پانسمان را ببندید یا روی بانداژ را ثابت کنید. البته با باند هم می تواند همین کار را انجام دهید.

قیچی کوچک

قیچی به صورت استاندارد در تمامی کیف کمک های اولیه وجود دارد، هرچند که می توانید به صورت جداگانه نیز آن را خریداری کنید. برای برش گاز یا باند در اندازه لازم، قطعا به یک قیچی نیاز خواهید داشت. فقط باید مراقب باشید که هنگام عبور از دروازه های امنیت پرواز دچار مشکل نشوید.

موچین

موچین یکی دیگر از ابزاری است که در بیشتر جعبه کمک های اولیه استاندارد وجود دارد. از موچین برای تمیز کردن زخم از سنگ ریزه های کوچک یا خار می توان استفاده کرد. در هر صورت کاربردی عملی و مفید دارد.

دستمال مرطوب ضد عفونی کننده

به دلایلی، گاهی اوقات وجود دستمال مرطوب ضد عفونی کننده در جعبه کمک های اولیه نادیده گرفته می شود، اما باید بدانید که وسیله ای ضروری است و خوب است که در هر کیفی باشد. هیچ کس نمی خواهد زخمی که آلوده است را بدون تمیز کردن، پانسمان کند. اینجا است که دستمال ضد عفونی کننده به کار شما می آید. یک بسته چند عددی هم کافی است. همانند دیگر وسایل، با رسیدن به اولین داروخانه، تمامی ملزومات را جایگزین کنید.

دارو های تسکین درد

استامینوفن، ایبوپروفن یا سایر داروهای مشابه، برای تسکین درد خوب هستند. دارو نباید وهم آور باشد. فقط باید درد های عادی و خفیف را تسکین دهد.

قرص لوپراماید

قرص لوپراماید با نام های مختلفی از قبیل Imodium شناخته می شود. این قرصی است که برای متوقف کردن اسهال در دوره کوتاه مدت مفید است. به یاد داشته باشید، این موارد برای لحظات اضطراری و گذرا کار آمد است. این قرص درمان گر اسهال نیست. همانطور هم که می دانید، ادامه داشتن اسهال، بسیار خطرناک است و باید به طور اصولی درمان شود. اما قرص لوپراماید، نیاز است که در هر جعبه کمک های اولیه ای باشد.

کرم آنتی هیستامین

ممکن است در هر سفری این اتفاق رخ دهد که از طریق حشره ای گزیده یا گاز گرفته شوید. از این عمل درد و خارش ناخوشایندی نصیب شما می شود. نگران نباشید، زیرا در بیشتر مواقع گزیده شدن از طریق حشرات نمی تواند جدی باشد، فقط بسیار آزار دهنده است. به همین دلیل است که استفاده از کرم آنتی هیستامین خارش و تورم حاصل از گزش مفید است.

کرم های آنتی باکتریال (ضد باکتری)

علاوه بر موارد فوق، توصیه می شود یک کرم آنتی باکتریال مانند نئوسپورین (Neosporin) همراه داشته باشید تا در زمان بریدگی یا گزش، به محل مورد نظر بمالید تا از هر گونه عفونت جلوگیری شود.

بدیهی است که این فهرست را می توانید با توجه به نیاز های سفر خود تغییر دهید، کم یا زیاد کنید. مطمئنا سفر به هر منطقه ای نیاز مند وسایل خاص همان منطقه است. مثلا اگر به منطقه ها گرمسیری سفر کنید، باید داروی ضد مالاریا حتما همراه داشته باشید. اما به طور کلی، وسایلی که در این مقاله به آن اشاره شد، در هر سفری، نیاز های مسافران را پوشش می دهد. هر آسیبی، اصول اولیه ای دارد که باید انجام شود، اما اگر جراحات جدی باشد، باید در پی مراقبت های پزشکی حرفه ای باشید. وزن جعبه کمک های اولیه را هم مد نظر داشته باشید، زیرا سنگینی بیش از حد آن برای شما مشکل ساز خواهد شد. شاید هیچ وقت از این جعبه استفاده نکنید، اما وجود آن باعث آرامش خاطر شما خواهد شد.

نکته مهم: هنگام حمل هر گونه دارویی، بسته بندی اصلی آن را همراه داشته باشید تا در بررسی های مربوط به ورود و خروج، دچار مشکل نشوید. اگر قبلا از دارو هایی که در بالا گفته شد، استفاده نکرده اید یا سابقه بیماری و آلرژی دارید، حتما قبل از استفاده از پزشک خود مشاوره دریافت کنید.

اطلاعات ارائه شده در این مقاله تنها به منظور رعایت توصیه های بهداشتی و بالا بردن اطلاعات عمومی شما است.

منبع: کجارو / nomadicmatt.com
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 2045

به "بسته بندی جعبه کمک های اولیه به صورت حرفه ای برای سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته بندی جعبه کمک های اولیه به صورت حرفه ای برای سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید