تام خون سی، بزرگ ترین غار رودخانه ای جهان در لائوس

به گزارش لیسو، غار تام خون سی

آیا تا به حال درباره غار تام خون سی (Tham Khoun Xe) در لائوس چیزی شنیده اید؟ این محل، مقصد گردشگری کامل برای آن دسته از گردشگرانی است که به غارهای بزرگ صخره ای، رودخانه و جنگل های قدیمی علاقه مند هستند. تام خون سی، بزرگ ترین غار رودخانه ای جهان است که در استان دور افتاده خاموان در مرکز لائوس قرار گرفته است. اگر می خواهید از این غار زیبا بیشتر بدانید در ادامه خبرنگاران را همراهی کنید.

تام خون سی، بزرگ ترین غار رودخانه ای جهان در لائوس

نگاهی کلی به غار تام خون سی

این غار معروف لائوس از کوه آنام ترانگ سان در مرز بین لائوس - ویتنام شروع می شود و از کوهسار ناخوی عبور و به رودخانه مکونگ می ریزد. این غار برای اولین بار در سال 1905 از طریق فردی فرانسوی به نام پل مکی کشف شد. طبق گفته گروهی که این غار را کشف کردند، این غار بخش پنهان رودخانه زی بانگ فای است که با ارتفاع 120 و طول 200 متر یکی از بزرگ ترین غارهای رودخانه ای جهان است. غار آنقدر چشم انداز ها جذابی دارد که از لحظه ورود به آن تحت تاثیر زیبایی های آن قرار می گیرید. حتی قبل از اینکه فرد فرانسوی این محل را کشف کند مردم محلی به دهانه این غار می آمدند تا در آن ماهی گیری کنند. در سال 2005 این غار به روی علاقمندان به طبیعت باز شد، پس از آن بود که کاوشگرن آمریکای شمالی و فرانسوی به این محل آمدند تا درباره سازه های طبیعی آن تحقیق کنند. در سال 2008 نشنال جئوگرافیک این غار را بزرگ ترین غار رودخانه ای جهان معرفی کرد و این محل تبدیل به یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری جهان شد.

در ورودی غار، سکویی 60 متری واقع شده است، بلندترین نقطه این غار ارتفاعی بیش از 100 متر دارد که در آن جا می توانید چشم اندازی تماشایی و باشکوه از غار داشته باشید. غار سنگ ها در این محل 20 متر ارتفاع دارد و در این غار اسرار آمیز حتی می توانید مروارید هم پیدا کنید. دیواره های سنگ آهنگی این غار، رنگارنگ و چشم نواز هستند و جنگلی سرسبز و انبوه در دهانه آن واقع شده است.

غار تام خون سی اسرار آمیز و جادویی است!

مردم بر این باور هستند که در این غار حیرت آور، ارواحی زندگی می کنند که به طور اسرار آمیزی از مردم محلی محافظت می کنند. درباره این غار داستان های افسانه ای زیادی وجود دارد مردم لائوس می گویند اگر ابزار موسیقی خود را به صورت شکسته در این غار رها کنند روز بعد آن ها را سالم پیدا می کنید! آن ها همچنین بر این باور هستند که هر وقت کسی از روی صخره های این غار بیفتد ارواحی مقدس از او محافظت می کنند و به همین دلیل است که تا به امروز در این غار هیچ حادثه ای اتفاق نیفتاده است. هر سال مردم محلی جشنی را برگزار می کنند تا احترام خود را به این ارواح مقدس نشان دهند و برای بستگان خود و گردشگران بهترین ها را آرزو کنند. جذابیت جادویی و معماگونه این غار قابل مقایسه با هیچ جای دیگر نیست، در داخل غار می توانید قایق سواری کنید و یا از صخره ها بالا روید تا زیبایی های آن را بهتر ببینید.

منبع: laostravel.indochinacharm.com

منبع: الی گشت
انتشار: 17 اسفند 1400 بروزرسانی: 17 اسفند 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1936

به "تام خون سی، بزرگ ترین غار رودخانه ای جهان در لائوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تام خون سی، بزرگ ترین غار رودخانه ای جهان در لائوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید