ترامپ: 80 درصد اغتشاشگران مینیاپولیس از خارج از این ایالت آمده بودند

به گزارش لیسو، رئیس جمهور آمریکا در یک سلسله پیام توئیتری به معترضان در شهر مینیاپولیس هشدار داد که علیه آنها از قدرت نامحدود ارتش استفاده خواهد کرد و گفت که 80 درصد اغتشاشگران مینیاپولیس از خارج از این ایالت آمده بودند.

ترامپ: 80 درصد اغتشاشگران مینیاپولیس از خارج از این ایالت آمده بودند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه معترضان در شهر مینیاپولیس را اغتشاش گرانی خارج از این ایالت توصیف کرد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: 80 درصد از اغتشاش گران شب گذشته در مینیاپولیس از خارج از این ایالت بوده اند. آنها در حال آسیب رساندن به کسب وکارها (به خصوص کسب وکارهای کوچک آمریکایی آفریقایی ها)، خانه ها و جامعه خوب و سخت کوش مینیاپولیس هستند که خواستار صلح و برابری هستند.

ترامپ در پیام توئیتری دیگری نوشت: عبور از مرز ایالت ها برای تحریک خشونت، جرم فدرال به شمار می آید. شهرداران و فرمانداران لیبرال باید قاطعانه تر عمل کنند یا اینکه دولت فدرال قدم می گذارد و هر آنچه که باید انجام شود را انجام می دهد که شامل استفاده از قدرت نامحدود ارتشمان و دستگیری های زیاد است.

ترامپ پیشتر نیز از احتمال استقرار ارتش در شهر مینیاپولیس خبر داد. (جزئیات بیشتر)

وی که پیش از عزیمت به ایالت فلوریدا برای تماشای پرتاب فضاپیمای دراگون 2 متعلق به شرکت SpaceX صحبت می کرد، گفت: در صورتی که بخواهند در میناپولیس ارتش مستقر کنیم، می توانیم به سرعت در آنجا نیرو داشته باشیم.

به گزارش خبرنگاران، پس از مرگ فجیع مرد سیاه پوست آمریکایی بر اثر خشونت افسر سفیدپوست، شهرهای مختلف آمریکا به صحنه اعتراضات سراسری به این عادت رفتاری پلیس آمریکا علیه اقلیت رنگین پوست این کشور تبدیل شده است.

مردم مینیاپولیس در اعتراض به خشونت پلیس علیه رنگین پوستان به تظاهرات و اعتراضات پرداختند و ناآرامی ها همچنان ادامه دارد و به ایالت های دیگر گسترش یافته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 997

به "ترامپ: 80 درصد اغتشاشگران مینیاپولیس از خارج از این ایالت آمده بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: 80 درصد اغتشاشگران مینیاپولیس از خارج از این ایالت آمده بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید