پلوسی: با ارتش درباره راه های جلوگیری از استفاده ترامپ از کدهای هسته ای صحبت کردم

به گزارش لیسو، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که با ارتش درباره راه های جلوگیری از استفاده کدهای هسته ای توسط دونالد ترامپ مصاحبه نموده است.

پلوسی: با ارتش درباره راه های جلوگیری از استفاده ترامپ از کدهای هسته ای صحبت کردم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، از این کدها که در اختیار رئیس جمهوری آمریکا قرار گرفته است برای شروع حمله هسته ای استفاده می گردد. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگن آمریکا گفت که درباره جلوگیری از استفاده دونالد ترامپ از کدهای هسته ای با مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا تبادل نظر نموده است.

او اضافه نمود که راه های پیشگیرانه برای جلوگیری از شروع جنگ از سوی رئیس جمهوری که از شرایطی ناپایدار رنج می برد با مارک میلی آنالیز نموده است.

رئیس مجلس نمایندگان گفت شرایطی خطرناک تر از شرایط عدم تعادل روانی رئیس جمهوری وجود ندارد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منبعی مطلع گزارش داد که رئیس مجلس نمایندگان به نقل از رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح به همکاران خود در این مجلس گفته است که گام هایی برای جلوگیری از حمله هسته ای به دستور ترامپ برداشته شده است.

پلوسی همچنین گفت که اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا فورا و با خواست خود از قدرت کنار نرود کنگره اقدام خواهد نمود. گروهی از اعضای مجلس نمایندگان به دنبال حمله روز چهارشنبه طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در نظر دارند برای دومین بار دونالد ترامپ را استیضاح نمایند.

این در حالی است که دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ 12 روز دیگر به انتها می رسد. نانسی پلوسی به همراه چاک شومر، رهبر دموکرات ها در مجلس سنا از مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا خواسته اند که

با تکیه بر متمم 25 قانون اساسی با یاری اعضای کابینه دونالد ترامپ را از ریاست جمهوری برکنار کند.

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده قرار است 20 ژانویه (اول بهمن) به عنوان رئیس جمهوری جدید این کشور سوگند یاد کند. دونالد ترامپ روز آدینه با انتشار توئیتی کوتاه بیان کرد که در مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید شرکت نخواهد نمود.

تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان اعلام نموده اند که مواد طرح استیضاح رئیس جمهوری را روز دوشنبه اعلام خواهند کرد. به این ترتیب احتمال تصویب طرح استیضاح در مجلس نمایندگان تا اواسط هفته وجود خواهد شد.

دونالد ترامپ در صورت استیضاح مجدد و رای موافق مجلس سنا به مواد این طرح دیگر امکان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 و فعالیت در مناصب انتخابی را نخواهد داشت. او همچنین تنها رئیس جمهوری تاریخ آمریکا خواهد بود که دو بار استیضاح شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1393

به "پلوسی: با ارتش درباره راه های جلوگیری از استفاده ترامپ از کدهای هسته ای صحبت کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی: با ارتش درباره راه های جلوگیری از استفاده ترامپ از کدهای هسته ای صحبت کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید