توسعه فناوری تولید ضدعفونی کننده نانویی در کشور

به گزارش لیسو به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، سیدمحمد کاظم زاده باغبانانی مدیر یک شرکت نوپا گفت: با شیوع ویروس کرونا و افزایش نیاز به مواد ضدعفونی کننده، این شرکت فرآیند تجاری سازی خود را تسریع کرده تا بتواند ضدعفونی کننده حاوی کلوئید نانوذرات نقره بر پایه اتیلن گلیکول را به بازار عرضه کند.

توسعه فناوری تولید ضدعفونی کننده نانویی در کشور

باغبانانی گفت: احداث کارخانه مربوط به تولید این ضدعفونی کننده در شهرستان مینودشت استان گلستان به سرانجام رسیده و به زودی خط تولیدی با ظرفیت 10 هزار لیتر در روز کار خود را آغاز خواهد کرد. البته ظرفیت اسمی این خط تولید 20 هزار لیتر در روز است اما در حال حاضر محدودیت ظروف بسته بندی داریم و با رفع این محدودیت، ظرفیت تولید افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: میزان فعالیت باکتری کشی این محصول مطابق با استاندارد ملی ضدعفونی کننده ها و گندزداهای شیمیایی-آزمون سوسپانسیون کمی برای ارزیابی فعالیت باکتری کشی ضدعفونی کننده ها و گندزداهای شیمیایی مورد استفاده در مکان های پزشکی به شماره ISIRI 10504 مورد ارزیابی قرار گرفته و نتایج قابل قبولی به دست آمده است.

باغبانانی درباره مزیت این ضدعفونی کننده گفت: بیشتر ضدعفونی کننده های تولید در کشور برپایه الکل است که الکل می تواند عوارضی برای برخی افراد در پی داشته باشد. اما ضدعفونی کننده های حاوی نانوذرات نقره برپایه آب بوده و حساسیت های مربوط به الکل را ندارند. همچنین با شیوع کرونا محدودیت هایی در تهیه الکل به وجود آمد که این موضوع در مورد تولید ضدعفونی کننده های حاوی نانوذرات نقره وجود ندارد.

وی درباره نگهداری محلول های ضدعفونی کننده نقره مطرح نمود: از انجایی که تابش پرتوفرابنفش موجب تغییر ساختار نانوذرات نقره می شود، بهتر است این ضدعفونی کننده از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه داشته شوند تا اثربخشی خود را حفظ کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 952

به "توسعه فناوری تولید ضدعفونی کننده نانویی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه فناوری تولید ضدعفونی کننده نانویی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید