تولید بتن های دوستدار محیط زیست با پسماند

به گزارش لیسو، یک شرکت دانش بنیان با کمک نانوفناوری، محصولات بتنی دوست دار محیط زیست از پسماند تولید کرده است که از طبیعت محافظت می کند.

تولید بتن های دوستدار محیط زیست با پسماند

شاهین ظهوری مدیر عامل این شرکت دانش بنیان گفت: این مجموعه با استفاده از نانو ذرات سیلیس و تیتانیوم که مقاومت بالایی دارند سعی کرده است بتن هایی با دوام بالا تولید کند. همچنین ذرات بازیافتی PET که بازمانده بطری های پت به عنوان پسماندهای بازیافتی با ماسه هستند نیز در تولید این بتن ها به کار رفته اند.

وی افزود: خرده شیشه ضایعاتی ماده دیگری است که برای تولید بتن به کار می بریم. همه این محصولات، سبز و دوست دار محیط زیست هستند و کمک قابل توجهی به حفظ طبیعت کرده اند.

این فعال دانش بنیان با معرفی یکی از محصولات دانش بنیان این مجموعه فناور، گفت: تولید کفپوش های نانویی با استفاده از ذرات PET و خرده شیشه یکی از این تولیدات است. از جمله مزایای این محصول می توان افزایش مقاومت فشاری، کششی و خم شدن کفپوش، کاهش ترک های ناشی از هیدراتاسیون سیمان، دوام بهتر در مقابل آسیب های ناشی از سولفات ها و آب های اسیدی، کاهش تحرک یون های کلر و در نتیجه کاهش عمق نفوذ کلر در بتن به ویژه در نواحی سواحل و کاهش آلودگی های زیست محیطی نام برد.

این فعال فناور ادامه داد: کف پوش های نانویی در سیستم های روسازی کف و ضد سرخوردگی، کف سازی صنعتی و تزئینی، مکان هایی که سطوح تحت سایش شدید قرار دارند، پارکینگ ها، انبارها و بندرگاه ها، سطح معابر، پیاده روها و تقاطع ها، کف پله محوطه های بیرونی، رویه رمپ ها، شیب ها و پیچ ها، کف های هشداردهنده و سرعت گیر حاشیه ای و عرضی جاده ها واتوبان ها، رویه محدوده های ایستگاه های عوارضی و رویه محوطه های پالایشگاهی و جایگاه های سوخت کاربرد دارد.

ظهوری همچنین اظهار داشت: تولید محصولات بتنی دوستدار محیط زیست یکی از مهم ترین اهداف این مجموعه فناور است. در این زمینه تلاش می شود با استفاده از فناوری های موجود در کشور و دنیا، بهترین و با کیفیت ترین محصولات را تولید کنیم.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1438

به "تولید بتن های دوستدار محیط زیست با پسماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید بتن های دوستدار محیط زیست با پسماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید