معماری و عمران

راهنمای سفر به فلورانس

راهنمای مسافرتی به فلورانس | Travel Guide To Florenceفلورانس، شهر تاریخی و خوش آب و هوا در شمال کشور ایتالیا است. شهر فلورانس، به دلیل آثار تاریخی که از دوران رنسانس تا به حال در آن وجود دارد از اهمیت ویژه ای بین گردشگران برخوردار است؛ حتی به عقیده بسیاری از هنرمندان...

5 بهمن 1398

وزیر آموزش و پرورش: خبر کذبِ بازسازی مدارس سوری، ناراحتی دشمنان را نشان می دهد

وزیر آموزش و پرورش به ادعای بعضی مبنی بر قول ایران برای بازسازی 250 مدرسه در سوریه واکنش نشان داد و آن را نشان از ناراحتی دشمنان از همکاری منطقه ای ایران دانست.

4 بهمن 1398

بهترین بازی های سال 2019

روزنامه هفت صبح - محمد طالبیان: درست مانند سال های گذشته با رسیدن به روز های پایانی 2019 شاهد انتشار فهرست نامزد های بهترین بازی سال در شاخه های مختلف هستیم که تا حدودی نشان می دهد این بار با چه نوع آثاری روبرو شده ایم و چه انتظاراتی را باید از برگزاری رویداد...

2 بهمن 1398

شهر شکی در کشور آذربایجان، شاهراه جاده ابریشم

آذربایجان یکی از کشورهای همسایه ایران است که با پایتختی باکو، در شمال غربی کشورمان قرار گرفته. مانند ایران از کشورهای حاشیه دریاچه خزر به شمار می آید و علاوه بر کشورمان با کشورهای ارمنستان، ترکیه، گرجستان و روسیه هم مرز است. برای آشنایی با این کشور،...

26 دی 1398

7 عامل موثر در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

در عصر حاضر دکوراسیون داخلی از جمله موضوعات مطرح در دنیای معماریست. با انجام دکوراسیون داخلی میتوان خانه را به مکانی زیبا و دوست داشتنی تبدیل کرد. خانه ای که در دکوراسیون آن از سبک های متنوع طراحی و معماری استفاده شده هم از نظر زیبایی و هم از نظر ارزش...

24 دی 1398

برنامه سفر و گشت و گذار 3 روزه در اصفهان

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی اصفهان قصد معرفی تور اصفهان در 3 روز را داریم پس اگر قصد سفر به اصفهان دارید با مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید تا بدانید چگونه در 3 روز اصفهان را به خوبی بگردید.

24 دی 1398

نوسازی 90 درصد تخت های بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا

معاون بهداشت و درمان نیروی انتظامی با اعلام نوسازی 90 درصد تخت های بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا بر رویکرد پدافند غیرعامل و افزایش توانمندی در طب های انتظامی و رزم و نیز امداد و نجات و انتقال مجروحان تاکید نمود.

9 دی 1398

کاندلا؛ شهری ایتالیایی که برای نقل مکان به آن به شما پول می دهند

شهردار شهر کاندلا واقع در کشور ایتالیا پس از کاهش جمعیت در این شهر زیبا تصمیم به اختصاص دادن امتیازات اقتصادی برای افرادی که قصد نقل مکان به این منطقه را دارند، گرفت.

2 دی 1398

تاکید مشاور اسد بر کوشش دمشق و پکن برای مقابله با حاکمیت غرب

مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه سیاست فعلی دمشق توجه به شرق است، بر کوشش مشترک دمشق و پکن برای مقابله با حاکمیت غرب تاکید نمود.

27 آذر 1398

دیدنی های پکن؛ پایتخت باقی مانده از امپراتوری 5 هزارساله

از بقایای اعجاب آور امپراتوری 5 هزار ساله گرفته تا ساختمان های مدرن با معماری های حیرت انگیز، خیابان های شلوغ و برج های سر به آسمان کشیده، در لیست دیدنی های پکن پیدا می کنید.

22 آذر 1398

شرکت روس اتم بازسازی یک کارخانه در تأسیسات فردو را تعلیق کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، شرکت اتمی دولتی روسیه، معروف به روس اتم با انتشار بیانیه ای در روز پنج شنبه اظهار داشت که کار برای بازسازی یک کارخانه در تاسیسات هسته ای فردوی ایران را تعلیق نموده است.

14 آذر 1398

جاذبه های گردشگری هوشی مین ویتنامجاذبه های گردشگری هوشی مین ویتنام

شهر هوشی مین ویتنام، که با نام سایگون هم شناخته می گردد، پرجمعیت ترین شهر ویتنام بوده که به نوعی قلب تپنده ویتنام نیز محسوب می گردد. هوشی مین، جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که می توان با بازدید از آنها، با تاریخ کشور ویتنام بهتر و بیشتر آشنا شد. شهر هوشی...

11 آذر 1398

تداوم مرمت 5 خانه تاریخی منحصر به فرد در تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از تداوم مرمت و سامان دهی مشارکتی پنج خانه تاریخی منحصربه فرد در شهرستان تبریز اطلاع داد.

8 آذر 1398