درمان آسم با درخت بادام هندی

به گزارش لیسو، دانشمندان می‌گویند قسمت‌هایی از درخت بادام هندی می‌تواند در درمان طبیعی بیماری آسم موثر باشد.

درمان آسم با درخت بادام هندی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، بادام هندی یکی از آجیل‌های پرطرفدار در میان مردم است.

بادام هندی سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند آهن، روی، منیزیوم و پتاسیم است. با این حال، تنها میوه این گیاه برای بدن مفید نیست. تحقیقات جدید دانشمندان نشان می‌دهد برگ‌های این گیاه دارای خواص دارویی است.

بر این اساس، از دیرباز در نیجریه از برگ درختان بادام هندی برای درمان التهاب و آسم استفاده می‌شد، اما ماده فعال موجود در آن که این خواص درمانی را داشت هنوز کشف نشده بود. محققان نیجریه‌ای توانستند در محیط آزمایشگاهی با جداسازی ماده فعال این گیاه، از آن برای درمان طبیعی مسائل تنفسی مانند آسم استفاده نمایند.

آزمایش‌ها بر روی خوکچه هندی نشان داد این ماده می‌تواند منجر به کاهش انقباضات نایژه و حملات آسمی به دلیل وجود هیستامین (عامل حساسیت) گردد. نایژه‌ها در نهایت به کیسه‌های هوایی ریه متصل می‌شوند که مسئول جذب اکسیژن است. در حملات آسم نایژه‌ها دچار انقباض شده و مانع از رسیدن اکسیژن به کیسه‌های هوایی می‌شوند و همین امر تنفس را برای فرد سخت می‌کند.

محققان برای سنجش قابلیت ضدالتهابی این ماده نیز اقدام به آزمایش بر روی موش‌ها کردند. شواهد نشان داد ماده استخراج شده از این گیاه توانست به طور قابل توجهی مسائل مربوط به انقباضات نایژه را حل نماید و در عین حال، این ماده به دلیل خواصی که دارد می‌تواند باعث کاهش التهابات بدن گردد.

محققان می‌گویند اولامید اصلی‌ترین ترکیب شیمیایی در این ماده استخراج شده از گیاه بادام هندی است. اولامید یک آمینو اسید چرب است که به طور طبیعی در بدن پستانداران بخصوص هنگام محرومیت از خواب فراوری می‌گردد و باعث به خواب رفتن جاندار می‌گردد. احتمالا این ترکیب شیمیایی به دلیل قابلیت ایجاد آرامش در بافت شش، مانع از انقباض نایژه و حملات آسم می‌گردد.

متخصصان می‌گویند می‌توان از عصاره استخراج شده از برگ درخت بادام هندی به عنوان یک درمان طبیعی برای التهاب بدن و نیز بیماران مبتلا به آسم بهره برد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1278

به "درمان آسم با درخت بادام هندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان آسم با درخت بادام هندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید