سلامتی و پزشکی

وقوع سانحه برای یک فروند سوخو 22 سپاه در هرمزگان

روابط عمومی نیروی هوافضای سپاه از وقوع سانحه برای یک فروند هواپیمای سوخو 22 این نیرو به علت نقص فنی در هرمزگان اطلاع داد.

30 شهریور 1401

بزرگسالان بیش فعال، بیشتر دچار بیماری های قلبی عروقی می شوند

مطالعات نو دانشمندان نشان می دهد بزرگسالان مبتلا به اختلالات بیش فعالی، بیش از سایر افراد در معرض بیماری های قلبی عروقی قرار دارند.

28 شهریور 1401

سیگار کشیدن قلب را ضعیف می نماید؟

تحقیقات نو هشدار می دهد که سیگار کشیدن برای قلب شما حتی بدتر از آن چیزی است که فکر می کنید.

8 شهریور 1401

انواع قوز پشت و راه های درمان

نوع دیگر قوز پشتی که گروه وسیعی از افراد و بویژه جوانان را درگیر می نماید قوز های شرایطی هستند که به علت شرایط غلط افراد هنگام نشستن ایجاد می گردد.

30 مرداد 1401

افزایش فوتی های تب کریمه کنگو به 5 نفر

رییس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان و جانباختگان تب کریمه کنگو در کشور، مجددا نسبت به ذبح بهداشتی دام و پخت کامل گوشت دام جهت مصرف تاکید نمود.

7 مرداد 1401

آشنایی با پردرآمدترین شغل های فنی جهان

پرعایدیترین شغل های فنی جهان کدامند؟ آیا پرعایدیترین شغل های جهان همگی در حوزه تکنولوژی، بازار سهام، صنایع بزرگ و مواردی از این دست جمع شده اند؟ نمی توان فنی بود و کار یدی انجام داد و عایدی خوبی داشت؟ البته که این طور نیست.

6 مرداد 1401

من ژنتیکی چاق هستم! آیا این سرنوشت مقدر است و کسانی که ژن های مرتبط به اضافه وزن دارند، نمی توانند از چاقی بگریزند؟

مدت زیادی است که بحث در خصوص اینکه آیا ژنتیک یا محیطی که افراد در آن بزرگ شده اند، دلیل چاقی است، بحث وجود داشته است.

5 مرداد 1401

برترین ترتیب رویارویی با غولآخرهای الدن رینگ (با نقشه کامل محل تمام باس ها)

الدن رینگ از نظر وسعت، بدون شک بزرگترین اثر استودیوی فرام سافتور محسوب می گردد. این اثر با دنیا باز خود، میزبان منطقه ها متنوع و به همین ترتیب دشمنان و باس های متعدد است.

2 مرداد 1401

کشف تصادفی تاثیر خوبی یک داروی ضد سرطان برای درمان دیستروفی عضلانی دوشن

دیستروفی عضلانی دوشن (DMD) یک اختلال ژنتیکی ناتوان کننده است که در نهایت با شدت یافتن بیماران را ناتوان از حرکت مستقل و وابسته به جایگاه چرخدار می نماید. در یک مطالعه تازه، محققان دریافته اند که یک داروی سرطان از پیش موجود، با تغییر نوع فیبر های عضلانی،...

2 مرداد 1401

13 مورد از عجیب ترین تابوها در سراسر جهان!

در تمام جوامع اعمال ممنوعه ای از نظر فرهنگی یا اعتقادی وجود دارد انجام آن ها برای شخص عواقب ناگواری به همراه دارد. همچنین اعمال و تفکرات مقدسی در جوامع مختلف وجود دارند که سرپیچی از آن ها هم تابو محسوب می شود. اگر بخواهیم تابو را به صورت ساده تعریف کنیم...

31 تیر 1401

در خانه خود لوستر فانتزی شیک بسازید

هر فردی مایل است خلاقیت خود را به گونه ای در دکوراسیون خانه خود به نمایش بگذارد.

29 تیر 1401

چگونه ظرف 2 دقیقه به خواب بروید؟!

حتما شما هم افرادی را دیده اید که در هر مکان و زمانی می توانند به راحتی بخوابند. فقط کافی است اراده کنند تا چشمانشان بسته شده و به خواب عمیق فرو بروند. همه حسرت خوابیدن این افراد را می خورند اما هیچ کسی راز این روش از به خواب رفتن را نمی داند. البته افراد...

26 تیر 1401

بسته بندی جعبه کمک های اولیه به صورت حرفه ای برای سفر

یکی از وسایل مهمی که هنگام بسته بندی برای مسافرت باید به آن توجه کنید، جعبه کمک های اولیه است که باید به صورت حرفه ای بسته بندی شود.

22 تیر 1401

همه چیز درباره کلاستروفوبیا

کلاستروفوبیا که از آن با نام تنگناهراسی هم یاد شده است، نوعی اختلال اضطراب است که در آن فرد به هنگام قرار گرفتن در محیطی بسته، می ترسد در آن گرفتار گردد و این ترس غیرمنطقی در نهایت می تواند منجر به وحشت زدگی او گردد. در این مقاله قصد داریم توضیحات بیشتری...

20 تیر 1401

چرا خمیازه ها بسیار مسری هستند؟ دانشمندان در حال یافتن پاسخ این سؤال قدیمی هستند

خمیازه شاید نشانه خواب آلودگی باشد و شاید وقتی ما یا دیگر جانداران گرممان است یا بی حوصله هستیم، خمیازه می کشیم. حتی فکر خمیازه کشیدن باعث می شود دهانمان را باز کنیم و نفس عمیق بکشیم. شما حتی ممکن است در هنگام خواندن این سطور خمیازه تان گرفته باشد!

17 تیر 1401

داداش پور: دلیل مسمومیت دانشجویان در دو روز اخیر تعیین نیست ، آنالیز ویژه در دستور کار سازمان امور دانشجویی

رئیس سازمان امور دانشجویان از آنالیز ویژه دلیل مسمومیت غذایی که در دو روز اخیر برای دانشجویان دانشگاه خوابگاه ایجاد شده اطلاع داد.

13 تیر 1401

حذف ارز ترجیحی در بلندمدت سبب رونق اقتصادی می شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد گفت: ارز ترجیحی سال هاست که آثار منفی خود را به اقتصاد تحمیل کرده است و حذف آن در بلندمدت موجب رونق اقتصادی می شود.

11 تیر 1401

ایده های صفر تا صد پارتیشن بندی مطب دندانپزشکی

پارتیشن بندی کلینیک دندانپزشکی در اصل به معنای جداسازی قسمت های مختلف آن است؛ همان وظیفه ای که دیوارهای ساختمان بر عهده دارند. با توجه به اینکه اولین تاثیر بر مراجعین مطب دندانپزشکی، ناشی از دکوراسیون و فضای مطب می باشد، ایجاد فضای هر چه جذابتر و خوشایندتر...

9 تیر 1401

واکنش عجیب ایلان ماسک به مدیرعامل توییتر خبرساز شد

مدیرعامل توییتر به نگرانی های ایلان ماسک در خصوص تعداد کاربران جعلی و بات ها پاسخ داد. ایلان ماسک چند روز قبل مدعی شد که تعداد کاربران غیرواقعی این شبکه اجتماعی بسیار بالاتر از تخمین های مدیران توییتر است. اما حالا پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، با...

7 تیر 1401

گاف تازه بایدن سوژه شد

تازه ترین گاف رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خطاب معاون خود با عنوان بانوی اول، توجه رسانه ها را به خود جلب نموده است.

29 خرداد 1401
تعداد: (490)