در ماجرای تعویق لیگ فوتبال، پای زنان در میان است؟

به گزارش لیسو، در حالی که اعلام شده بود که الزام فیفا برای حضور بانوان در استادیوم ها مربوط به بازی های ملی است اما رئیس کمیته استیناف صدور مجوزها در اظهارات جدیدی بیان کرد که فیفا تا نهم شهریور برای فراهم کردن شرایط حضور بانوان در بازی های لیگ برتر فرصت داده است.

در ماجرای تعویق لیگ فوتبال، پای زنان در میان است؟

به گزارش خبرنگاران، سازمان لیگ فوتبال برای شروع لیگ نوزدهم الزاماتی را برای باشگاه های لیگ رجحان تعیین نموده که به واسطه آن باید مقدمات رعایت آیین نامه های امنیتی فیفا و AFC در ورزشگاه ها فراهم گردد و گیت های بلیت فروشی الکترونیکی برای فروش بلیت های بازی های لیگ برتر از این طریق در ورزشگاه ها قرار گیرد.

البته تاکید سازمان لیگ بر این الزامات باعث نشده که حرف و حدیث های دیگری پیرامون علت تعویق شروع لیگ نوزدهم به وجود نیاید. یکی از موضوعاتی که در این مدت به آن اشاره شده، فراهم شدن شرایط حضور بانوان در ورزشگاه هاست؛ موضوعی که به خاطر نامه 28 خرداد جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا به فدراسیون فوتبال ایران درباره حضور بانوان مطرح شد.

در نامه جیانی اینفانتینو به فدراسیون فوتبال ایران نوشته شده که باید تا تاریخ 24 تیر 98 اقدامات و هماهنگی های لازم با دولت جمهوری اسلامی ایران برای حضور بانوان در بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر انجام گردد و به صورت تضمین به فیفا اعلام گردد.

فیفا در این نامه به صورت تعیین به بازی های مقدماتی جام جهانی قطر اشاره نموده و هیچ توضیحی راجع به بازی های داخلی نداده است. موضوعی که خبرنگاران درباره آن از کاظم اولیایی، عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای هم پرسید و او در توضیحش گفت: در حال حاضر این موضوع در سطح ملی است. فعلا بحث اینفاتنینو و رئیس جمهور در سطح ملی است و خوشبختانه برای حضور بانوان در بازی های ملی موافقت شده است. این اقدام هم برای سال جاری نیست. همچنین ورود بانوان جزو ضوابط نیست اما می تواند در فرصت مناسب اجرا گردد. عدم برگزاری مسابقات لیگ برتر به خاطر الزام حضور بانوان نیست.

با این حال داریوش مصطفوی، رئیس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای در گفت وگوی تلوزیونی که روز آدینه از او منتشر شد، اظهارات متفاوتی داشت. او در این گفت وگو گفت: تا نهم شهریور فیفا مهلت داده است تا تکلیف حضور زنان در ورزشگاه تعیین گردد، شوخی هم ندارد. دست دولت هم نیست؛ ممکن است من زنده نباشم ولی به زودی زنان برای تماشای فوتبال در ورزشگاه حاضر می شوند. فیفا نگفته فقط زنان در بازی های ملی وارد ورزشگاه شوند. فیفا می گوید زنان در ایران در بازی های لیگ هم باید بتوانند وارد ورزشگاه شوند و جدی هم هشدار داده است.

صحبت های جدید مصطفوی که برخلاف صحبت های اولیایی و همچنین نامه 28 خرداد فیفا به فدراسیون فوتبال است، این ابهام را به وجود می آورد که آیا فیفا نامه جدیدی به فدراسیون فوتبال ایران ارسال نموده که در آن به حضور بانوان در بازی های داخلی اشاره شده است؟

به هر حال سرنوشت لیگ نوزدهم هنوز تعیین نیست و سازمان لیگ فوتبال تاریخ برگزاری قرعه کشی و شروع لیگ برتر را تعیین ننموده است. مسئولان سازمان لیگ در این مدت تاکید داشتند که تعیین نبودن تاریخ شروع لیگ برتر به خاطر آماده نبودن ورزشگاه ها بوده ولی در هر صورت همچنان ماجرای حضور بانوان در بازی های لیگ برتر به عنوان یکی از دلایل تعویق لیگ نوزدهم مطرح است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 258

به "در ماجرای تعویق لیگ فوتبال، پای زنان در میان است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ماجرای تعویق لیگ فوتبال، پای زنان در میان است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید