دستگیری 4 حفار غیرمجاز و کشف یک دستگاه فلزیاب در شهرستان خداآفرین

به گزارش لیسو، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان شرقی، سرهنگ کاظم داداشی روز سه شنبه 11 آذر ماه 99، با تاکید به لزوم نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از میراث فرهنگی در جوامع، گفت: با توجه به اینکه حفاظت و صیانت از مواریث تاریخی وظیفه ای همگانی است، لذا لازم است تا تمام آحاد مردم در پیشگیری از وقوع جرایم مرتبط با این مواریث ارزشمند، همراه اداره کل میراث فرهنگی استان باشند.

دستگیری 4 حفار غیرمجاز و کشف یک دستگاه فلزیاب در شهرستان خداآفرین

داداشی در ادامه ضمن قدردانی از نیروهای هنگ مرزی و نیروی انتظامی شهرستان خداآفرین، گفت: به دنبال دریافت گزارشات مردمی مبنی بر حفاری غیرمجاز و استفاده از دستگاه فلزیاب به منظور کشف اموال تاریخی، فرهنگی در اراضی مابین روستای قزل یول و بایدق شهرستان خداآفرین طی عملیات جامع نیروی یگان حفاظت میراث فرهنگی با همکاری نیروی انتظامی شهرستان با حضور در محل مورد نظر عاملان این حفاری را شناسایی و دستگیر کردند.

او ادامه داد: طی این عملیات چهار عامل حفاری غیرمجاز که اقدام به حفاری برای کشف اموال تاریخی کرده بودند، دستگیر و ابزارآلات مورد استفاده ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، گفت: افراد خاطی به همراه دستگاه فلزیاب و سایر ابزارآلات ضبط شده به عنوان متهم به مراجع قضایی ارجاع داده شدند و مراحل قانونی برابر مقررات انجام خواهد شد.

داداشی خاطر نشان کرد: هم استانی های محترم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه میراث فرهنگی، مراتب را با تماس شماره 09662، مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور اطلاع دهند.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1314

به "دستگیری 4 حفار غیرمجاز و کشف یک دستگاه فلزیاب در شهرستان خداآفرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 4 حفار غیرمجاز و کشف یک دستگاه فلزیاب در شهرستان خداآفرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید