دنیا برای فرد مبتلا به زوال عقل چگونه به نظر می رسد؟

به گزارش لیسو، افراد مبتلا به زوال عقل نسبت به ترک عادت های قدیمی و سازگار شدن با روال جدید مسائل بیشتری دارند.

دنیا برای فرد مبتلا به زوال عقل چگونه به نظر می رسد؟

به نقل از العالم، یک شرکت مراقبت های منزل در کانادا به نام Amica Senior Lifestyles مدلی را برای کمک به مراقبان و بستگان افراد مبتلا به زوال عقل در درک چالش های زندگی آن ها طراحی کرده است.

این شرکت هشدار داده است که زوال عقل یک سفر کاملاً فردی است که می تواند منجر به انبوهی از اثرات شناختی شده و به همین ترتیب، تجربیات بین افراد متفاوت خواهد بود. زوال عقل یک نگرانی جهانی است، اما اغلب در کشور های ثروتمندتر با امید به زندگی بیشتر دیده می شود.

طبق آمار انجمن آلزایمر، بیش از 850000 نفر در انگلیس با زوال عقل زندگی می کنند و پیش بینی می شود این تعداد تا سال 2040 بیش از 1.6 میلیون نفر باشد. اکثریت قریب به اتفاق افراد مبتلا به زوال عقل 65 سال یا بیشتر دارند، اگرچه این عارضه می تواند بزرگسالان جوان را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

هدر پالمر متخصص علوم مغز و اعصاب و مشاور رفاه شناختی در سبک زندگی ارشد آمریکا می گوید: برای ما سخت است که تصور کنیم جهان چگونه ممکن است برای افراد مبتلا به زوال عقل تغییر کند. با مشاهده تغییر رفتار در هنگام ورود به اتاق تا بی توجهی به گیاهان، زوال عقل می تواند تاثیراتی با اشکال مختلف در زندگی فرد داشته باشد. با این حال، با استفاده از ابزار ها و روش های متفاوت، افراد مبتلا به زوال عقل هنوز هم می توانند عملکرد خوبی داشته باشند یا حتی بهتر شوند.

درک مبتلایان به زوال عقل از تصویر پارک

اغلب افراد مبتلا به بیماری آلزایمر یا سایر بیماری های زوال عقل وسایل را در جایی غیر محل اصلی آن قرار می دهند؛ اگرچه این معضل ممکن است در موارد خفیف گیج کننده باشد، اما در موارد حاد می تواند خطرناک باشد.

این موارد به طور ذاتی برای برخی از افراد مبتلا به زوال عقل که هنگام پیاده روی به محیط اطراف خود توجه کمتری دارند، می تواند خطرناک تر باشد که این امر خطر لغزش، زمین خوردن و یا صدمه زدن به خود با اشیای تیز را افزایش می دهد.

بیماری نورودژنراتیو نیز می تواند باعث قاطی شدن روز و شب در نظر فرد مبتلا شود؛ به گونه ای که آن ها روز روشن را نیمه شب تصور می کنند و این می تواند یک چالش خطرناک باشد. بسکمک از افراد مبتلا به زوال عقل از رسیدگی به خانه، گیاهان، حیوانات خانگی و حتی خود غافل می شوند.

تغییر درک مبتلایان به زوال عقل از اتاق نشیمن

عکس های قبل و بعد ابتلا نشان می دهد که چگونه یک فضای طبیعی زندگی می تواند برای افراد مبتلا به زوال عقل به طرز ترسناکی تغییر شکل داده شود. اختلالات شناختی همچنین می تواند منجر به افزایش حساسیت به نور و سایر مسائل بینایی، از جمله مسائل درک فاصله و عمق شود.

اثرات زوال عقل در آشپزخانه

افراد مبتلا به زوال عقل همچنین نسبت به ترک عادت های قدیمی و سازگار شدن با روال های جدید مسائل بیشتری دارند. برای مثال این امر با دادن غذا به حیوانی خانگی که وجود ندارند بروز می یابد.

منبع: همگردی
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1616

به "دنیا برای فرد مبتلا به زوال عقل چگونه به نظر می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیا برای فرد مبتلا به زوال عقل چگونه به نظر می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید