برطرف معضلاتی که سفرخارجی ها مسافرت اول و آخر آنها به ایران نشود

به گزارش لیسو، یک فعال گردشگری با اشاره به اینکه فقدان سرویس بهداشتی فرنگی در فضاهای عمومی نقص بسیار بزرگی در حوزه گردشگری کشورمان است، گفت: مسافرهای خارجی باید طی سفر به ایران با رضایت کشورمان را ترک نمایند و سفر آنها به ایران منجر به سفر اول و آخرشان نشود.

برطرف معضلاتی که سفرخارجی ها مسافرت اول و آخر آنها به ایران نشود

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا 2021 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

الناز امینی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی لیسو، درباره خلاءهای حوزه گردشگری در کشور گفت: خلاء در این حوزه کم نیست، مثلاً با وجود اقدامات متعددی که برای برطرف مسائل صورت پذیرفته است ولی همچنان بسترهای زودبازده برنامه ریزی نشده است تا بتوان با ارتقای فرهنگسازی بتوانیم توریسم بیشتری جذب کنیم که یکی از مهمترین این مسائل بسترساز ضعف در راه و حمل و نقل است.

ایران فقط چند شهر نیست

وی با نقد چگونگی معرفی جاذبه های ایران برای جذب توریسم بیان کرد: ایران فقط شیراز و چند استان نیست بلکه همه شهرهای ایران جاذبه گردشگری دارند، و باید شهرهای مختلف بهتر و بیشتر معرفی شود، درحالیکه غالب سفرهای تفریحی به شمال و کیش سوق پیدا می نماید و گردشگران فرهنگی نیز به اصفهان و شیراز راهنمایی می شوند، درحالیکه مکان های به مانند جهت سمنان، دامغان و شاهرود معروف به (شاه راه خراسان) دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیاری است.

مهمترین گلایه خارجی ها در سفر به ایران

این فعال گردشگری درباره بیشترین دغدغه خارجی ها طی سفر به ایران بیان داشت: بیشترین درخواست گردشگران خارجی همچنان در مقولات بسترسازی (ارتقای حمل و نقل و سرویس بهداشتی) معطوف است، همچنین مولفه های فرهنگی نیز باید ارتقاء یابد تا وقتی یک توریسم خارجی مشاهده می شود از نظر نگاه و مباحث اولیه برای حضور آنها چیزهای اولیه رعایت شود. یعنی قبل از اینکه جای را برای آمدن گردشگر تبلیغ کنیم اول آمادگی پذیرش خارجی در آن مکان بومی فرهنگ سازی شود.

رضایت یک خارجی یعنی سفر 10 گردشگر

امینی با ارائه پیشنهادی برای رشد گردشگری در ایران بیان کرد: گردشگری یک صنعت درآمدزا است و نباید مقطعی به آن پرداخت، یعنی وقتی یک مسافر خارجی به ایران می آید با دیدن بسترهای مناسب گردشگری در کشورمان خود آن مسافر تبلیغی برای هموطنان خود شود و باعث شود 10 مسافر دیگر نیز برای سفر به ایران تشویق شوند و این می طلبد که مسافرهای کنونی در ایران با رضایت کشورمان را ترک نمایند و سفر اول و آخر آنها نباشد.

حمل و نقل و سرویس بهداشتی فرنگی؛ دو مشکل همیشگی گردشگری کشور

این فعال گردشگری در نهایت به مشکل حمل و نقل درون شهری در کشورمان و همچنین مشکل سرویس های بهداشتی نیز گریزی زد و اعلام نمود: بیشترین نقدی که ما از توریسم های خارجی می شنویم بحث سرویس های بهداشتی در کشورمان است و اینکه چرا سرویس بهداشتی فرنگی برای آنها در فضاهای عمومی کم و یا وجود ندارد، و نبود سرویس بهداشتی فرنگی در فضاهای عمومی نقص بسیار بزرگی در شهرها و روستاهایمان شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 703

به "برطرف معضلاتی که سفرخارجی ها مسافرت اول و آخر آنها به ایران نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف معضلاتی که سفرخارجی ها مسافرت اول و آخر آنها به ایران نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید