سلامتی صفحه تلفن هوشمند خود را با این اپلیکیشن ها آزمایش کنید

به گزارش لیسو، این روزها همه تلفن های هوشمند بازار با صفحه های نمایش تمام لمسی به بازار عرضه شده اند. بنابراین این صفحات لمسی نه تنها مهم ترین نقطه تلفن های هوشمند امروزی هستند بلکه اصلی ترین راه ارتباط با سیستم عامل گوشی ها هم لقب می گیرند. پس مراقبت از صفحه نمایش کار مهمی به نظر می رسد. با این حال ضربات محکم ، احتمال نفوذ مایعات و برخورد با اجسام سخت احتمال خرابی صفحه نمایش تلفن هوشمند را افزایش می دهد. ضمن مراقبت از صفحه نمایش تلفن هوشمند خود باید بدانید که راه های جالبی برای آزمایش صفحه هم وجود دارد.

سلامتی صفحه تلفن هوشمند خود را با این اپلیکیشن ها آزمایش کنید

اگر احساس کردید صفحه نمایش تلفن هوشمند شما دچار آسیب شده و مانند روز نخست کار نمی نماید باید از اپلیکیشن های مرتبط یاری بگیرید. اپلیکیشن هایی با یاری نرم افزار جالبی که دارند به شما یاری می نمایند تا سخت افزار تلفن هوشمند خود را آنالیز کنید. در ادامه می توانید با اپلیکیشن هایی آشنا شوید که سلامتی صفحه تلفن هوشمندتان را نشان می دهد.

اپلیکیشن Touch Screen Test

همه آن چه برای آنالیز سلامتی صفحه نمایش تلفن هوشمند خود احتیاج دارید در اپلیکیشن Touch Screen Test فراهم شده است. این نرم افزار با یک قابلیت بسیار ساده، سلامتی صفحه نمایش گوشی شما را آنالیز می نماید. تنها کافی است با لمس صفحه نمایش خطوط متعددی روی گوشی رسم کنید. هر کجای صفحه که اپلیکیشن از خط خطی کردن آن بپرهیزد احتمالا مسائل سخت افزاری دارد که باید راهکار قانع نماینده ای برای آن پیدا کنید.

از قلم نیاندازید که با فشار دکمه های افزایش و کاهش صدا می توانید در میان قابلیت های متنوع اپلیکیشن Touch Screen Test حرکت کنید. این برنامه با حجم حدود 1 مگابایت برای سیستم عامل اندروید دردسترس است.

اپلیکیشن Screen Test Pro

این نرم افزار شاید کامل ترین اپلیکیشنی باشد که می توانید با یاری آن سلامتی صفحه تلفن هوشمند خود را آزمایش کنید. از آنالیز شرایط لمس صفحه نمایش تا شرایط روشنایی پیکسل ها؛ همه چیز در اپلیکیشن Screen Test Pro فراهم شده تا کاربران برترین راهکار ها را به دست آورده و نگران صفحه نمایش تلفن هوشمند خود نباشند. شاید جالب باشد بدانید که با یاری این اپلیکیشن می توانید سطح فشار به صفحه نمایش را هم تست کنید که البته تلفن هوشمند شما باید قادر به پشتیبانی از این فناوری باشد. اگر صاحب یک تلفن هوشمند پیشرفته تر باشید با فشار به نمایشگر اعداد 0 و 1 به نمایش گذاشته می شوند که عدد بالاتر به معنای فشار به نظر می رسد.

اپلیکیشن Screen Test Pro شمارش پیکسل ها را هم ممکن نموده و به شما یاری می نماید تا شرایط انتقال رنگ ها و حتی نشت صفحه نمایش را هم آنالیز کنید. بنابراین این نرم افزار یک انتخاب بی بدیل است که با حجم حدود 4 مگابایت برای سیستم عامل اندروید منتشر شده و می توند برترین اپلیکیشن برای آنالیز شرایط سلامت صفحه نمایش یک تلفن هوشمند باشد.

در این زمینه بخوانید:

ترفندهای جالب اینستاگرام که از آن ها بی خبر هستید

برترین اپلیکیشن ها برای برنامه ریزی روزانه که زندگی شما را منظم تر می نمایند

برترین اپلیکیشن های پخش موسیقی در اندروید را بشناسید

اپلیکیشن Touchscreen Test

این اپلیکیشن روش متفاوتی در مقایسه با اپلیکیشن های دیگر دارد. روشی که نه تنها خاص تر به نظر می رسد بلکه دقت بیشتری هم دارد. هنگامی اپلیکیشن را اجرا کنید، یک مجموعه بزرگ از نقاط سفید در برابر شما قرار می گیرد. وقتی روی هر کدام از نقاط ضربه بزنید، به رنگ سبز تغییر می نمایند. شما برای آنالیز کامل سلامت صفحه نمایش تلفن هوشمند خود باید همه نقاط را لمس کنید تا همه آن ها به رنگ سبز درآمده و به همین علت باید به به لمس صفحه تا سبزشدن همه نقاط ادامه دهید.

با این حال اگر یک ناحیه مشکل داشته باشد به رنگ سبز تبدیل نخواهد شد. نواحی سبز رنگ عملکرد بی عیب و نقصی دارند اما نقاطی که همچنان سفید باقی می مانند، ایراد سخت افزاری دارند. پس از سرانجام تست به یک نقشه از نواحی مرده دست پیدا نموده اید. اگر مسئله ای در صفحه نمایش گوشی شما وجود داشته باشد، می توانید برای تعمیر آن اقدام کنید.

این اپلیکیشن با حجم 2.6 مگابایت برای سیستم عامل اندروید منتشر شده است.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1779

به "سلامتی صفحه تلفن هوشمند خود را با این اپلیکیشن ها آزمایش کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلامتی صفحه تلفن هوشمند خود را با این اپلیکیشن ها آزمایش کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید