سینمای بریتانیا ، قمه کشی وسط اکران فیلم

به گزارش لیسو، در پی حمله گروهی از معترضان قمه به دست به یک سالن از مجموعه سینماهای زنجیره ای بریتانیا، اکران فیلم گانگستری داستان آبی در این زنجیره سینمایی متوقف شد.

سینمای بریتانیا ، قمه کشی وسط اکران فیلم

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش لیسو، مهر به نقل از گاردین نوشت: در حالی که سینماهای زنجیره ای وو در بریتانیا در حال نمایش فیلم گانگستری داستان آبی بودند، حمله ای از سوی گروهی مسلح به قمه به سینما انجام شد که در نهایت موجب شد این فیلم از 91 سینمای این زنجیره پایین کشیده گردد.

  • آشنایی با سینمای بریتانیا

این رویداد شنبه شب در بیرمنگام یکی از شهرهای مرکزی انگلستان و در یک مجموعه چند منظوره رخ داد. بیرمنگام دومین شهر پرجمعیت بریتانیاست و سینما به دلیل حضور خانواده هایی که هم زمان برای تماشای یخ زده 2 دیزنی در اولین آخر هفته اکرانش آمده بودند، پر از جمعیت بود.

برمبنای گزارش ها این هرج و مرج پس از آن آغاز شد که در حین نمایش فیلم، گروهی که بعضی از آن ها مسلح به قمه بودند وارد سینما شدند. در این وضعیت دیگر تماشاگران و به ویژه بچه ها خانواده هایی که برای تماشای یخ زده آمده بودند، آغاز به فرار و جیغ کشیدن کردند و اوضاع کاملا به هم ریخت.

پلیس بلافاصله وارد عمل شد و با استفاده از سلاح های الکتریکی سعی در متفرق کردن معترضان کرد و در نهایت 5 فرد را که سن 4 نفر آن ها زیر 15 سال بود و یک جوان 19 ساله را، دستگیر کرد. یکی از این افراد دختری 13 ساله بود. در این ماجرا چندین افسر پلیس زخمی شدند و از گروه مهاجمان 3 قمه و یک چاقو به دست آمد. انتظار می رود شمار دستگیرشدگان افزایش یابد.

داستان آبی که اوایل این ماه در لندن برای نخستین بار روی پرده های نقره ای رفت، توسط پارامونت در بریتانیا اکران شده و داستان دو دوست لندنی را روایت می نماید که زندگی شان بر اثر خشونت نابود می گردد. این فیلم را اندرو اونووبلو فیلمساز لندنی ساخته است که در یوتیوب به عنوان یک هنرمند رپ شناخته شده است. این فیلم برای گروه سنی بالای 15 سال است.

این فیلمساز پس از ماجرا با انتشار پیغامی گفت فیلمش نه درباره خشونت بلکه درباره عشق است.

پس از این ماجرا یک پیغام تلفنی در شبکه سینماهای وو برای درخواست کنندگان این فیلم پخش می گردد که حاکی از این است که نمایش فیلم داستان آبی دیگر در این زنجیره سینماها ادامه نخواهد یافت.

سخنگوی این شبکه سینمایی هم گفت که این تصمیم گرفته شده و فیلم دیگر در این زنجیره سینمایی نمایش داده نخواهد شد. وی تاکید نمود که سلامتی و ایمنی مشتریان و کارمندان این زنجیره مهمترین مساله برای آنهاست.

گفته شده پلیس با اسلحه های الکتریکی و سگ های پلیس بلافاصله وارد سینما شد و سعی کرد تا این گروه را از سینما خارج کند. یک شاهد گفته است نگرانی پلیس از مسلح بودن این گروه بود و روشن نبود که آیا گروه دیگری هم وارد عمل می گردد و کار گسترش می یابد یا خیر.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 489

به "سینمای بریتانیا ، قمه کشی وسط اکران فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینمای بریتانیا ، قمه کشی وسط اکران فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید