عدم ارسال نسخه انگلیسی به فیفا و ابهامات جدید درباره اساسنامه، شیطنت یا فدراسیون فوتبالِ غیرقانونی؟

به گزارش لیسو، فیفا در آخرین نامه به فدراسیون فوتبال مواردی را عنوان نمود و پاسخ بخش بین الملل فدراسیون کشورمان ابهامات جدیدی را در این باره به وجود آورده است.

عدم ارسال نسخه انگلیسی به فیفا و ابهامات جدید درباره اساسنامه، شیطنت یا فدراسیون فوتبالِ غیرقانونی؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، آنچه این روزها در فوتبال ایران به موضوعی داغ و البته حساس تبدیل شده، به مسئله اساسنامه فدراسیون فوتبال بازمی گردد. مسئله ای که فیفا روی آن دست گذاشته و هر بار از ابهامات جدیدی در این خصوص پرده برمی دارد.

مهم ترین مسئله ای که در نامه فیفا به آن اشاره شده، تناقض نسخه فارسی و انگلیسی اساسنامه فدراسیون فوتبال است. این مسئله به معنای عدم صداقت است، اما حالا با پاسخ جدید از سوی فدراسیون فوتبال مسائل دیگری به میان می آید. بخش بین الملل فدراسیون فوتبال روز گذشته به خبرنگاران گفت که فقط نسخه فارسی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شده و این مسئله سوالاتی را مطرح می نماید.

1-با توجه به عدم ارسال نسخه انگلیسی اساسنامه، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) بر مبنای کدام نسخه اساسنامه انگلیسی به تناقضات با نسخه فارسی آن رسیده اند؟

2- اساسنامه مورخ 4 دی ماه 1390 (25 دسامبر 2011) فدراسیون فوتبال تاییدیه فیفا را ندارد و نداشتن تاییدیه به این معناست که فیفا همچنان نسخه قدیمی اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران را به رسمیت می شناسد. اساسنامه ای که پس از تعلیق فدراسیون ایران در سال 2006 توسط کمیته انتقالی نوشته شد و به تایید فیفا رسید. انتخابات فدراسیون فوتبال طبق همین اساسنامه 11 اسفندماه 1386 (اول مارس 2008) برگزار و علی کفاشیان به مدت چهار سال به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.

3- در صورتی که فیفا و AFC نسخه فارسی اساسنامه 4 دی ماه 1390 را با نسخه انگلیسی اساسنامه دوره انتقالی (سال 86) مقایسه نموده باشند، این نشان می دهد اساسنامه فعلی فدراسیون فوتبال غیر قانونی بوده و به مدت 8 سال با اساسنامه ای غیر قانونی فعالیت نموده و انتخاب مجدد کفاشیان و سپس مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران غیر قانونی بوده است.

4- اگر مبنای مقایسه نسخه فارسی اساسنامه فدراسیون فوتبال از سوی فیفا با نسخه انگلیسی اساسنامه 4 دی ماه سال 90 (25 دسامبر 2011) باشد این سوال مطرح می گردد که اساسنامه انگلیسی چه زمانی برای فیفا ارسال شده، چه کسی یا چه کسانی آن را ترجمه و ارسال نموده اند؟ آیا تعمدی برای ایجاد تناقض در ترجمه اساسنامه وجود داشته و افرادی در این میان شیطنت نموده اند؟

فدراسیون فوتبال اعلام نموده که ابهامات ایجاد شده برای فیفا در دست آنالیز است تا در این خصوص مستندات لازم برای فیفا ارسال گردد. مستنداتی که به دنبال آن پاسخ فیفا را به دنبال خواهد داشت تا بلکه به این صورت پاسخ بسیاری از سوالات به صورت شفاف داده گردد و فدراسیون فوتبال نیز به پاسخ ابهامات جدید ایجاد شده برای این فدراسیون برسد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 823

به "عدم ارسال نسخه انگلیسی به فیفا و ابهامات جدید درباره اساسنامه، شیطنت یا فدراسیون فوتبالِ غیرقانونی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم ارسال نسخه انگلیسی به فیفا و ابهامات جدید درباره اساسنامه، شیطنت یا فدراسیون فوتبالِ غیرقانونی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید