قرارداد ابری گوگل با سرویس اینترنت استارلینک

به گزارش لیسو، شرکت گوگل در همکاری جدید خود با سرویس اینترنت استارلینک شرکت اسپیس ایکس قصد دارد به مشاغل راه دور راهی برای استقرار و عملیاتی کردن سریع برنامه های خود در فضای ابری گوگل بدهد.

قرارداد ابری گوگل با سرویس اینترنت استارلینک

طبق توافق جدید بین دو شرکت گوگل و اسپیس ایکس، شرکت فضایی ایستگاه های زمینی استارلینک(Starlink) درون مراکز داده گوگل نصب خواهد کرد.

تجارت ابری این غول فناوری با بهره گیری از اینترنت استارلینک به یک همکاری منجر شده است که می تواند تا هفت سال ادامه یابد. این دو شرکت با هم قصد دارند تا در نیمه دوم سال 2021 به مشتریانی که در مناطق دورافتاده به سرویس ابری گوگل و سرویس ماهواره ای استارلینک نیاز دارند، دسترسی بدهند.

با استقرار ایستگاه های زمینی استارلینک در مراکز داده گوگل، آنها به ماهواره های استارلینک این امکان را می دهند تا داده ها را به طور مطمئن و با تأخیر کم از طریق فضای ابری گوگل به مشتریان تحویل دهند.

بدین ترتیب دستگاه های مشتریان مستقیماً با ماهواره هایی که در ارتباط مستقیم با مراکز داده گوگل هستند، ارتباط برقرار می کنند. سپس می توانند با استفاده از سرویس های ابری گوگل که دارای قابلیت تجزیه و تحلیل، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی هستند، برنامه ها را به سرعت در آن مراکز داده اجرا کنند. سپس مراکز داده گوگل از طریق ماهواره های استارلینک، داده ها را برای آنها پس می فرستند.

سال گذشته شرکت مایکروسافت اظهار داشت که در حال همکاری با اسپیس ایکس بر روی یک تجارت جدید محاسباتی ابری آزور(Azure cloud computing) است. اکنون یک منبع آگاه گفته است که اسپیس ایکس حتی برای این همکاری نیز از مراکز داده گوگل استفاده خواهد کرد.

گوگل و اسپیس ایکس در مورد این همکاری جدید خود گفتند: شبکه خصوصی با ظرفیت بالای فضای ابری گوگل از سرویس جهانی اینترنت ماهواره ای استارلینک پشتیبانی می کند، اتصال بی نقص را برای کسب و کارها و مصرف کنندگان به فضای ابری و اینترنت فراهم می کند و تحویل برنامه های مهم شرکت ها را تقریباً به هر مکان دلخواه امکان پذیر می کند.

در حالی که این دو شرکت در اعلامیه خود هنوز این موضوع را تایید نکرده اند، اما طبق گزارش ها به نظر می رسد که اسپیس ایکس ایستگاه های زمینی خود را ابتدا در مراکز داده گوگل واقع در ایالات متحده مستقر کند. این مشارکت و همکاری در آینده گسترش خواهد یافت و به مراکز داده گوگل در سراسر جهان منتقل خواهد شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1614

به "قرارداد ابری گوگل با سرویس اینترنت استارلینک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارداد ابری گوگل با سرویس اینترنت استارلینک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید