نشست کمیسیون مشترک برجام ساعت 13 به وقت تهران

به گزارش لیسو، نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران سیاسی ایران و گروه 1+4 ساعت 13 به وقت تهران (10:30 به وقت محلی) در وین پایتخت اتریش برگزار می گردد.

نشست کمیسیون مشترک برجام ساعت 13 به وقت تهران

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرنگاران، نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران سیاسی ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ساعت 13 به وقت تهران (10:30 به وقت وین) در محل هتل پله کوبورگ شهر وین برگزار می گردد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران برای شرکت در این نشست به وین سفر نموده است.

اتحادیه اروپا روز دوشنبه پنجم اسفند ماه از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین در روز چهارشنبه هفته جاری (هفتم اسفند ماه) خبر داده بود. جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز پیش از این گفته بود که جلسه کمیسیون مشترک قرار است در ماه فوریه برگزار گردد.

هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه ششم اسفند ماه در حساب توئیتری خود درباره نشست فردا نوشت: در وین هستیم تا مقدمات برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام را فراهم کنیم. باید به نظارت بر اجرای برجام ادامه دهیم، چرا که یک مسئولیت جمعی برای حفظ توافق هسته ای بر دوش داریم.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه اعلام نمود که جلسه ای که روز چهارشنبه هفتم اسفند برگزار می گردد، نشست عادی و دوره ای کمیسیون مشترک برجام است که در سطح معاونان وزرا و مدیران سیاسی برگزار خواهد شد و تاکید نمود که این جلسه ارتباطی با سازوکار حل اختلاف برجام نداشته و جلسه عادی کمیسیون مشترک است که هر سه ماه یک بار برگزار می گردد.

نشست امروز در حالی برگزار می گردد که ایران 15 دی ماه گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات برجامی خود را اعلام نمود و گفت که دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی سازی، درصد غنی سازی، میزان مواد غنی شده، و تحقیق و توسعه) روبرو نیست.

لازم به ذکر است، آخرین دور نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت خارجه های ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) 15 آذرماه در محل نمایندگی اتحادیه اروپا در وین برگزار شده بود. در آن نشست اعضای حاضر بار دیگر بر کوشش برای حفظ برجام تأکید کردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 796

به "نشست کمیسیون مشترک برجام ساعت 13 به وقت تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست کمیسیون مشترک برجام ساعت 13 به وقت تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید