پاسخ بورل به شیطنت خبرنگار فرانس 24 : نباید موضوع هایی که ربطی به هم ندارند، به یکدیگر گره زد

به گزارش لیسو، ایرنا نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصرح کرد برجام منافع فراوان برای اروپا دارد و باید برای ادامه حیات این توافق مهم، کوشش کرد.

پاسخ بورل به شیطنت خبرنگار فرانس 24 : نباید موضوع هایی که ربطی به هم ندارند، به یکدیگر گره زد

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

جوسپ بورل این مطلب را روز دوشنبه در گفت وگو با شبکه فرانس 24 عنوان نمود و با تاکید بر اینکه برجام هنوز زنده است، گفت: من شخصا هماهنگ کننده گروه های کاری در این زمینه هستم و برای زنده نگه داشتن این توافق کوشش می کنیم .

بورل توضیح داد: بطور قطع، حفظ برجام برای ما منافع زیادی دارد و این بخشی از سیاست خارجی مشترک میان اعضای اتحادیه اروپا است و مفهوم سیاست خارجی مشترک، این است که اکثریت با آن موافق هستند اگرچه ممکن است بعضی نیز نظر متفاوت داشته باشد.

این دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا تاکید نمود که این اتحادیه، یکپارچه از توافق برجام حمایت می نماید و خواهان حفظ آن است.

خبرنگار فرانس 24 پرسید: شما از حمایت یکپارچه اروپا از برجام و کوشش برای حفظ آن حرف می زنید درحالی که آمریکا از این توافق خارج شده و ایران هم با افزایش ذخایر اروانیم غنی شده با درجه پایین حدها را نقض نموده است . آیا هنوز فکر می نماید می توان برجام را نجات داد؟

بورل ضمن رد ادعای خبرنگار فرانس 24 درخصوص نقض حدود برجام از سوی ایران، به صراحت گفت: ایران هنوز از حدود برجام عبور ننموده و در چارچوب برجام حرکت می نماید.

وی اضافه کرد: بنابراین به رغم خروج یکجانبه آمریکا از برجام، ما این مهم را به رسمیت می شناسیم که ایران بطور کامل به تعهدات خود در قبال برجام پایبند بوده است و از آن می خواهیم که راستا عمل به تعهداتش را ادامه دهد تا بتوانیم توافقی را که دست کم برای ما اروپایی ها و به ویژه برای امنیت ما بسیار مهم است، حفظ کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فرانس 24 درخصوص ناآرامی های اخیر در ایران و اینکه اتحادیه اروپا چگونه می تواند با توجه به این رویدادها، شراکت و همکاری با تهران را حفظ کند، گفت: نباید موضوع هایی که ربطی به هم ندارند، به یکدیگر گره زد.

ما ضمن اینکه به رویدادهای اخیر در ایران توجه داریم و آن را به دقت رصد کردیم، نباید این مسائل را به توافق هسته ای گره بزنیم و هرکدام را باید در صندلی خود ببینیم.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 641

به "پاسخ بورل به شیطنت خبرنگار فرانس 24 : نباید موضوع هایی که ربطی به هم ندارند، به یکدیگر گره زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ بورل به شیطنت خبرنگار فرانس 24 : نباید موضوع هایی که ربطی به هم ندارند، به یکدیگر گره زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید