کمال وندی:تا دو سال آینده در تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر بی احتیاج می شویم، روسیه 38 تن سوخت به نیروگاه بوشهر داده است

به گزارش لیسو، سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید نمود: تا دو سال آینده در انجام تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر از متخصصان روسی بی احتیاج می شویم.

کمال وندی:تا دو سال آینده در تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر بی احتیاج می شویم، روسیه 38 تن سوخت به نیروگاه بوشهر داده است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش لیسو، بهروز کمال وندی روز پنج شنبه در گفت وگویی اضافه کرد: خش عمده تعمیرات این نیروگاه توسط متخصصان ایرانی انجام می گردد و شاید در دو سال آینده از متخصصان روسی در این زمینه بی احتیاج شویم.

وی درمورد تعویض سوخت و تعمیرات سالانه این نیروگاه هم اظهارداشت: هر سال در دوره ای تعویض سوخت و تعمیرات سالیانه این نیروگاه انجام میگردد که این ویژگی همه نیروگاه های اتمی است.

وی یادآور شد: در گذشته با توجه به درخواست وزارت نیرو برای این که کمبود برق وجود نداشته باشد، ما این اقدام را در فصلی انجام می دهیم که با سرما و گرمای شدید روبرو نباشیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی به شرایط کرونایی در کشور اشاره نمود و گفت: باتوجه به این شرایط این کار را در دو مقطع انجام می دهیم که هر دو در فصلی است که کمبود برق احساس نگردد، نخست در اردیبهشت ماه که در حال حاضر در حال اجرا است و دیگری در پاییز که تعدد افراد کمتری درگیر تعمیرات و غیره هستند.

کمال وندی در این گفت و گو از ورود محموله سوخت جدید به بوشهر با همکاری روس اتم در دو پرواز در هفته گذشته اطلاع داد و توضیح داد: این محموله ها حاوی 38 تن سوخت با حدود 4.5 درصد است که انرژی معادل 12 میلیون بشکه نفت می گردد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی توضیح داد: هر کدام از این هواپیماها سوخت انرژی معادل 6 میلیون بشکه نفت به ایران آوردند که این ها در طول یک سال آینده برق مورد احتیاج را به میزان یک هزار مگاوات فراوری می نمایند.

کمال وندی ادامه داد: تا به امروز معادل حدود 67 میلیون بشکه نفت در عملکرد نیروگاه بوشهر صرفه جویی شده و سالانه هفت میلیون تن آلاینده کمتر ایجاد می گردد.

وی اضافه کرد: اگر همین میزان برق در نیروگاه های معمولی فراوری گردد باید حدود هفت میلیون تن آلاینده در فضا انتشار یابد که اهمیت کار این نیروگاه و پاکی و تمیزی انرژی است که از سوی نیروگاه اتمی بوشهر فراوری می گردد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 965

به "کمال وندی:تا دو سال آینده در تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر بی احتیاج می شویم، روسیه 38 تن سوخت به نیروگاه بوشهر داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمال وندی:تا دو سال آینده در تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر بی احتیاج می شویم، روسیه 38 تن سوخت به نیروگاه بوشهر داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید