گران ترین و ارزان ترین شهرها برای مهاجرین خارجی

به گزارش لیسو، عشق آباد به عنوان یکی از گران قیمت ترین شهرهای جهان برای شاغلین خارجی معرفی گشت.

گران ترین و ارزان ترین شهرها برای مهاجرین خارجی

به گزارش خبرنگاران، مؤسسه مرکر در بیست و ششمین گزارش سالانه خود از هزینه های زندگی در شهرهای مختلف جهان به محاسبه هزینه های زندگی برای مهاجرین نیز پرداخته است. در این رتبه بندی که شامل 209 شهر جهان است، هنگ کنگ که گران ترین شهر جهان از نظر هزینه های زندگی معرفی شده است گران ترین شهر برای مهاجران خارجی نیز لقب گرفت.

نکته جالب توجه در این رتبه بندی، حضور پایتخت شهر ترکمنستان به عنوان یکی از گران قیمت ترین شهرهای جهان برای مهاجرین خارجی است! به گفته مرکر، دلیل این مساله درآمد بسیار پایین اتباع خارجی در این شهر است که باعث می شود با توجه به درآمد پایین، هزینه های زندگی در این شهر برای کارکنان خارجی بسیار بالاتر باشد در حالی که اختلاف بین درآمد اتباع خارجی در آمریکای شمالی با شهروندان آمریکایی و کانادایی بسیار کمتر است.

این رتبه بندی شامل 200 معیار از جمله: مسکن، حمل و نقل، مواد غذایی و تفریح و سرگرمی بوده است. در نتیجه کاهش ارزش پول ملی در بسیاری از کشورها، رتبه شهرها کاهش پیدا کرده اما شهرهای واقع در کشورهای با تورم بالا از جمله لبنان شاهد جهش عجیبی بوده اند.

گران ترین شهرها برای مهاجران خارجی

1- عشق آباد- ترکمنستان

2- هنگ کنگ

3- بیروت- لبنان

4- توکیو- ژاپن

5- زوریخ- سوییس

6- شانگهای- چین

7- سنگاپور

8- ژنو- سوییس

9- پکن- چین

10- برن- سوییس

ارزان ترین شهرها برای مهاجران خارجی

1- بیشکک- قرقیزستان

2- لوساکا- زامبیا

3- تفلیس- گرجستان

رتبه دیگر شهرها

در این رتبه بندی همچنین شهرهای نیویورک در رده چهاردهم، لس انجلس در رتبه بیستم، سن فرانسیسکو در رتبه بیست و پنجم، شیکاگو در رتبه چهل و پنجم، ونکوور در رتبه نود و سوم، تورنتو در رتبه نود و هشتم، مونترال در رتبه صد و بیست و نهم، لندن در رتبه هجدهم، دوبی در رتبه چهل و دوم، سیدنی در رتبه سی و یکم و ملبورن در رتبه پنجاه و نهم قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1659

به "گران ترین و ارزان ترین شهرها برای مهاجرین خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گران ترین و ارزان ترین شهرها برای مهاجرین خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید