70 درصد مهارت های هنرجویان هنرستانی در بازار کار اجرا می گردد

به گزارش لیسو، تهران (پانا) - مدیر کل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش در جمع مدیران هنرستان ها گفت هنرجویان هنرستان های فنی و کاردانش، پس از فارغ التحصیلی حدود 70 درصد مهارت های آموزش دیده شده را با اهتمام خود در بازار کار به مرحله اجرا در می آورند.

70 درصد مهارت های هنرجویان هنرستانی در بازار کار اجرا می گردد

سیدمصطفی آذرکیش مدیر کل دفتر آموزش های فنی و کاردانش در وبینار آموزشی با موضوع کیفیت بخشی به آموزش های فنی حرفه ای و کاردانش استان، سمنان را از استان های با درصد بالای 47 درصد در توسعه متوازن شاخه فنی حرفه ای و کاردانش دانست.

سید مصطفی آذرکیش، در این وبینار که با حضور مدیران هنرستان، گروه استانی مدیران هنرستان ها، معاونین آموزشی، کارشناس مسئولان و کارشناسان شهرستان ها و منطقه ها برگزار گردید، سهم استان سمنان را در پایه دهم سال جاری در شاخه فنی حرفه ای 21درصد و کاردانش را 26درصد اظهار داشت.

وی در ادامه سخنانش، نقش آفرینی هنرستان ها را در دوران کرونا بی نظیر خواند و توضیح داد: مدرسه به عنوان کانون تربیتی محله است و باید مدیران در آن اثربخش تر باشند.

آذرکیش مهارت های مورد احتیاج مدیران را ادراکی، انسانی و فنی عنوان و اعلام نمود: این مهارت ها به معنی توانایی به کار بردن ابزارها، شیوه ها و دانش مورد احتیاج برای اجرای یک زمینه تخصصی است که مدیران هنرستان این مهارت ها را باید در خود تقویت نمایند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان نیز در این وبینار، با بیان اینکه در سال های اخیر رقم خوبی برای تجهیزات هنرستان ها اختصاص داده شده، اضافه کرد: 160 میلیارد ریال از اعتبارات استانی و وزارتی، طی دوسال اخیر برای تجهیزات هنرستان های استان هزینه شده است.

حسین رشیدی در ادامه با بیان تاثیرات آموزش های مهارتی در هنرستان گفت: هنرجویان هنرستان های فنی و کاردانش، پس از فارغ التحصیلی حدود 70 درصد مهارت های آموزش دیده شده را با اهتمام خود در بازار کار به مرحله اجرا در می آورند.

در این وبینار نمایندگان مدیران به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در مورد فضا،تجهیزات و نیروی انسانی هنرستان ها پرداختند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1927

به "70 درصد مهارت های هنرجویان هنرستانی در بازار کار اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 درصد مهارت های هنرجویان هنرستانی در بازار کار اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید