احتمال حضور کیم جونگ اون در قطار ویژه راهی چین

به گزارش لیسو، عزیمت یک قطار ویژه کره شمالی به سوی چین حدس ها از احتمال حضور رهبر این کشور در این قطار برای گفت و گو با مقام های ارشد چین را موجب شده است.

احتمال حضور کیم جونگ اون در قطار ویژه راهی چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

روزنامه گاردین دوشنبه شب به نقل از خبرگزاری یونهاپ نوشت که این قطار ساعت 22.15 دقیقه به وقت محلی از مرز عبور نموده و انتظار می رود که سه شنبه صبح وارد پایتخت چین گردد. چین متحد دیپلماتیک کره شمالی و منبع اصلی تجارت و یاری به این کشور محسوب می گردد.

بر اساس این گزارش، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی سال گذشته سه بار با جی جینپینگ رئیس جمهور چین دیدار کرد.

رسانه های خبری در همین زمینه گزارش نموده اند که ده ها خودرو و نیروهای امنیتی این کشور در شهر مرزی داندونگ در چین جاده نزدیک به ایستگاه راه آهن را قبل از عبور این قطار مسدود کردند.

در حالی که هنوز حضور مقام های ارشد کره شمالی در این قطار تائید نشده، اما خبرگزاری ژاپنی کیودو نیز در این زمینه نوشت که هتل شهر داندونگ اتاق های مجاور رودخانه مقابل محل گذر این قطار را به خاطر موارد امنیتی خالی نگه داشته است.

کره شمالی در هفته ها و ماه های گذشته سرگرم مسئله خلع سلاح اتمی و گفت و گو با مقام های ارشد آمریکا در این زمینه بوده است. یک روزنامه چاپ کره جنوبی نیز گزارش نموده که نمایندگان آمریکا و کره شمالی در هفته های اخیر چندین بار در ویتنام دیدار و درباره ملاقات آینده سران دو کشور رایزنی نموده اند.

میزبانی ویتنام از دیدارهای نمایندگان واشنگتن و پیونگ یانگ، حدس ها درباره احتمال برگزاری دیدار آینده سران دو کشور در این کشور را تقویت نموده است

منبع: انتخاب
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 510

به "احتمال حضور کیم جونگ اون در قطار ویژه راهی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال حضور کیم جونگ اون در قطار ویژه راهی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید