احتمال عرضه جهانی واکسن های کرونای چین برای استفاده اضطراری

به گزارش لیسو، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، چین مشغول انجام مذاکراتی است تا سازمان جهانی بهداشت واکسن بالقوه کووید19 توسعه یافته در این کشور را ارزیابی کند.

احتمال عرضه جهانی واکسن های کرونای چین برای استفاده اضطراری

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گفته یک مقام سازمان جهانی بهداشت، این گامی مهم در راستای عرضه بین المللی واکسن به حساب می آید. هم اکنون واکسن های بالقوه کووید19 که داخل چین توسعه یافته اند، به هزاران نفر از کارگران بخش های مختلف تزریق شده است. این در حالی است که آزمایش های بالینی این واکسن ها تکمیل نشده و همین امر نگرانی هایی درباره ایمنی آنها بهوجود آورده است.

به گفته مسئول هماهنگ نماینده دارو های ضروری و فناوری های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت در منطقه غرب اقیانوس آرام چین مذاکراتی با سازمان جهانی بهداشت انجام داده تا واکسن هایش در فهرست استفاده اضطراری قرار گیرند.

این مقام سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبری گفت: به وسیله فرایند ثبت در فهرست استفاده اضطراری، کیفیت و ایمنی واکسن ها و کارآمدی آنها ارزیابی می گردد. در مرحله بعد آنها می توانند مجوز سازمان جهانی بهداشت را دریافت نمایند.

چین در حال حاضر 4 واکسن بالقوه دارد که در مرحله سوم آزمایش بالینی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1201

به "احتمال عرضه جهانی واکسن های کرونای چین برای استفاده اضطراری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال عرضه جهانی واکسن های کرونای چین برای استفاده اضطراری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید