پیشگیری از کرونا در المپیک پکن با یک فناوری هوشمند

به گزارش لیسو، توالت های سیار هوشمند به پیشگیری از کووید-19 در المپیک پکن یاری می نماید.

پیشگیری از کرونا در المپیک پکن با یک فناوری هوشمند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، توالت های سیار هوشمند به پیشگیری از کووید-19 در المپیک پکن یاری می نماید.

فناوری نقش مهمی در نبرد چین با کووید-19 ایفا نموده است، به ویژه اینکه این کشور میزبان بازی های المپیک زمستانی 2022 است. توالت های سیار هوشمند یکی از ویژگی های کلیدی سیستم حلقه بسته المپیک بوده اند و برگزارکنندگان پکن 2022 می گویند که آن ها نقش مهمی در پیشگیری از بیماری همه گیر دارند.

از این سیستم می توان تنها با تکان دادن دست، بدون دست زدن به چیزی، استفاده کرد. پس از خروج کاربر، نازل ضد عفونی داخل به طور اتوماتیک کل فضا را استریل می نماید و خطر ابتلا به ویروس کرونا را به اندازه قابل توجهی کاهش می دهد.

علاوه بر این، سیستم های آبرسانی و فاضلاب نیز مجهز به یک دستگاه ضد عفونی است که زنجیره انتقال را قطع می نماید.

منگ جیانمین، یکی از اعضای آموزشگاه مهندسی چین و طراح توالت های سیار هوشمند گفت: در مقایسه با توالت های سنتی، این توالت هوشمند در مصرف انرژی بهینه تر و سازگار با محیط زیست است. از نظر انرژی سبز، در مصرف برق و آب صرفه جویی می نماید. ما تمام کوشش خود را می کنیم تا از کمترین اندازه مواد، برق و آب برای بازتاب یا ارتقای آگاهی زیست محیطی استفاده کنیم.

جیانمین می گوید، این توالت ها در نوع خود در دنیا بی نظیر است زیرا می توان از آنها در داخل خانه نیز استفاده کرد. او می گوید که مطمئن است این محصول به زودی دنیای خواهد شد. به غیر از بازی های المپیک زمستانی، توالت سیار هوشمند در بیش از 20 مکان مختلف مانند بنادر، ایستگاه های مترو و مراکز قرنطینه استفاده شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1401 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1980

به "پیشگیری از کرونا در المپیک پکن با یک فناوری هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگیری از کرونا در المپیک پکن با یک فناوری هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید