اختصاص 10 درصد مجوزهای استخدامی جدید آموزش و پرورش به حوزه استثنایی، کمبود 12 هزار نفری نیرو

به گزارش لیسو، رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی با اشاره به کمبود 12 هزار نیرو در این سازمان گفت: طبق مصوبه شورای سازمان مقرر شده است سالانه 10 درصد از استخدامی های جدید وزارت آموزش وپرورش به سازمان آموزش وپرورش استثنایی اختصاص یابد.

اختصاص 10 درصد مجوزهای استخدامی جدید آموزش و پرورش به حوزه استثنایی، کمبود 12 هزار نفری نیرو

سید جواد حسینی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به شرایط نیروی انسانی در سازمان آموزش وپرورش استثنایی اظهار کرد: با کمبود 12 هزار نیرو در این سازمان رو به رو هستیم. طبق مصوبه شورای سازمان مقرر شده است سالانه 10 درصد از استخدامی های جدید وزارت آموزش وپرورش به سازمان آموزش وپرورش استثنایی اختصاص یابد.

وی اضافه نمود: همچنین باتوجه به مصوبه شورای سازمان، پیگیری استقلال ادارات استثنایی استان ها از طریق استقرار نماینده ذیحسابی و اجازه صدور ابلاغ توسط رؤسای ادارات در حال انجام است.

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی با بیان اینکه دو طرح درجه بندی ضوابط مدارس و طبقه بندی مشاغل نیز تدوین شده و مراحل اداری خود را طی می کند گفت: برگزاری 27 دوره مجازی ضمن خدمت، آموزش خط بریل و زبان اشاره به 5000 نفر و آموزش مهارت های چندگانه به 10 درصد معلمین مدارس کم توان ذهنی از دیگر برنامه های سال 1399 سازمان در حوزه توانمندسازی نیروی انسانی بوده است.

حسینی ادامه داد: در سال 97 بودجه این سازمان 96 میلیارد و 420 میلیون تومان بود که در سال 98 به 99 میلیارد و 624 میلیون تومان رسید. بودجه سال 99 نیز 141 میلیارد و 500 میلیون است. اعتبارات سازمان طی چندسال اخیر حدود 12 برابر شده است که هشت برابر آن در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده است.

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی با اشاره به راه اندازی 192 باشگاه پیشکسوتان آموزش وپرورش استثنایی گفت: باشگاه های پیشکسوتان آموزش وپرورش استثنایی با استفاده از ظرفیت شیفت خالی مدارس استثنایی و با هدف تجربه گردانی بازنشستگان و استفاده از تجربیات آنان به عنوان راهنمایان بالینی راه اندازی شده است.

حسینی اضافه نمود: سه مرکز رفاهی و آموزشی ارتقای مدیریت آموزشگاهی نیز در کشور به بهره برداری رسیده است و پنج اردوگاه دانش آموزی نیز در دست ساخت است. راه اندازی پایگاه های جامع آموزش مجازی در 32 استان، راه اندازی سامانه ندای همراه و ایجاد اپلیکیشن جامع آموزش از دیگر نوآوری های سازمان آموزش وپرورش استثنایی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1488

به "اختصاص 10 درصد مجوزهای استخدامی جدید آموزش و پرورش به حوزه استثنایی، کمبود 12 هزار نفری نیرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 10 درصد مجوزهای استخدامی جدید آموزش و پرورش به حوزه استثنایی، کمبود 12 هزار نفری نیرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید