السیسی: در اولین فرصت به بغداد سفر خواهم کرد

به گزارش لیسو به نقل از بغداد الیوم، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر امروز دوشنبه به مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق گفت که در آینده نزدیک به بغداد سفر خواهد کرد.

السیسی: در اولین فرصت به بغداد سفر خواهم کرد

دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای گفت: الکاظمی تماس تلفنی از عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر داشته است که در جریان آن السیسی به الکاظمی به مناسبت تشکیل کابینه تبریک گفت.

در این بیانیه آمده است: السیسی بر تقویت همکاری میان دو کشور برادر در زمینه های اقتصادی، امنیتی و سیاسی و فعال کردن کمیته های عالی مشترک میان دو کشور تاکید کرده است. الکاظمی ضمن تشکر از رئیس جمهور مصر از وی برای سفر به بغداد دعوت به عمل آورد که السیسی با پذیرش این دعوت گفت که در اولین فرصت به عراق سفر می کند.

دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق بیان نمود: السیسی از عزم خود برای تقویت هماهنگی در چارچوب ائتلاف سه جانبه میان عراق، مصر و اردن هم خبر داد.

از سوی دیگر الکاظمی در دفترش میزبان سفیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا بود و در این دیدار گفت: اتحادیه اروپا دوست و شریک ما است و امیدواریم که کشورهای عضو اتحادیه اروپا به حمایت از عراق در جنگ با داعش و شرایط اقتصادی ناشی از کرونا و کاهش قیمت نفت ادامه بدهند.

وی افزود: عراق نیازمند کمک کشورهای اروپایی برای ساخت اقتصادش است و از شرکت های اروپایی می خواهم به فعالیت و سرمایه گذاری در عراق بپردازند.

نخست وزیر عراق وعده از بین بردن موانع در جهت فعالیت و سرمایه گذاری کشورهای اروپایی را هم داد.

الکاظمی همچنین گفت: ما به وعده ای که به ملتمان درباره حقوق بشر و حق تظاهرات مسالمت آمیز و حمایت از تظاهرات کنندگان و مجازات حمله کنندگان به آنها داده ایم، پایبند هستیم و در راستای انجام اصلاحات و برگزاری انتخابات شفاف و آزاد حرکت می کنیم.

در مقابل سفیران اروپایی هم بر حمایت از حاکمیت عراق واهتمام اروپا به ثبات عراق و همکاری با بغداد در جنگ علیه داعش و نیز مقابله با بحران اقتصادی و بهداشتی آن تاکید کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 989

به "السیسی: در اولین فرصت به بغداد سفر خواهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "السیسی: در اولین فرصت به بغداد سفر خواهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید