به خطر افتادن بینایی در دوران قرنطینه

به گزارش لیسو، خیریه فایت فور سایت به مردم توصیه نموده برای جلوگیری از به خطر افتادن بینایی هر 20 دقیقه به هدفی که 20 فوت (معادل تقریباً 7 متر) دورتر است به مدت 20 ثانیه نگاه نمایند.

به خطر افتادن بینایی در دوران قرنطینه

خیریه های سلامتی در انگلستان به مردم توصیه می نمایند برای محافظت از بینایی شان در دوران قرنطینه قانون 20، 20، 20 را رعایت نمایند، زیرا افزایش دوران قرنطینه و خیره شدن به صفحات نمایش باعث افزایش مسائل بینایی شده است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی ورلد، خیریه فایت فور سایت به مردم توصیه نموده که هر 20 دقیقه به هدفی که 20 فوت (معادل تقریباً 7 متر) دورتر است به مدت 20 ثانیه نگاه نمایند. نتایج یک پژوهش نشان می دهد که از 2000 نفری که در این پژوهش مشارکت نموده بودند، نیمی در دوران کووید ساعات بیشتری را به تماشای صفحات نمایش گذرانده بودند و حدود یک سوم یا 38 درصد باور داشتند که بینایی آن ها در این دوران بدتر شده است.

لنفوم (سرطان) چشم؛ از علائم تا درمان

چشم های خود را با این خوراکی ها تیز کنید

برای زیبایی در یائسگی چه کار باید کرد؟

مشارکت نمایندگان در این پژوهش گفته اند که مطالعه برایشان سخت شده و سردرد، میگرن و ضعف بینایی پیدا نموده اند. بیش از نیمی از مسائل بینایی در صورت تشخیص زودهنگام قابل پیشگیری است و چشم برداشتن از صفحات نمایش به مدت کوتاه نیز می تواند در بهبود بینایی اثر چشمگیری داشته باشد.

یکی دیگر از علل بدتر شدن شرایط بینایی مردم در دوران کووید 19 ترس از مراجعه به پزشک به دلیل ترس از بیمار شدن اعلام شده است.

پارادیب بیخو، مشاور درمانی در کالج چشم پزشکان بریتانیا که این پژوهش را انجام داده است، می گوید فقط یک چهارم از افراد در دوران قرنطینه احساس نموده اند که بینایی شان بدتر شده است. مطالعه ما نشان می دهد که مردم باور دارند افزایش ساعات تماشای تلویزیون در دوران قرنطینه باعث شده چشم هایشان ضعیف تر گردد. اما خبر خوب این است که بعید است نگاه کردن به تلویزیون اثرات بلندمدت روی بینایی داشته باشد. اما مهم است که افراد به محض آنکه احساس کردند بینایی شان ضعیف شده یا احساس قرمزی یا سوزش در چشم ها دارند به پزشک مراجعه نمایند.

منبع: BBC World

ترجمه: سایت خبرنگاران

منبع: فرادید
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1394

به "به خطر افتادن بینایی در دوران قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به خطر افتادن بینایی در دوران قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید