جام قهرمانی جام ملت های آفریقا ناپدید شد!

به گزارش لیسو، مسئولان کنفدراسیون فوتبال آفریقا در جستجوی جام قهرمانی مهمترین تورنمنت فوتبالی قاره سیاه هستند که تعیین نیست به سرقت رفته یا نابود شده است.

جام قهرمانی جام ملت های آفریقا ناپدید شد!

با تور آفریقای جنوبی ارزان یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش لیسو و به نقل از سایت AFCON News، کاپ قهرمانی جام ملت های آفریقا از دفتر مرکزی فدراسیون فوتبال مصر در شهر قاهره ربوده شده است.

احمد شُبیر نایب رئیس سابق اتحادیه فوتبال مصر خاطرنشان کرد که کاپ قهرمانی مهمترین رویداد فوتبال در قاره آفریقا به طرز مشکوکی ناپدید شده است.

تیم ملی مصر به سبب سه قهرمانی متوالی اش در جام ملت های آفریقا در سال های 2006، 2008 و 2010 این فرصت را به دست آورد که به صورت دائمی کاپ قهرمانی این تورنمنت را در اختیار داشته باشد. اما ظاهراً بعد از یک دهه اکنون معین شده این جام طلایی که مدتی تحت نظر حسن شحاته سرمربی اسطوره سابق مصری ها بود، به سرقت رفته است.

شبیر در این باره گفت: اتحادیه فوتبال مصر شروع به جستجو برای تعدادی از جام هایش برای سر و سامان دادن آنها در یک موزه مناسب در داخل دفتر این سازمان نموده بود و در کمال تعجب متوجه شد که کاپ قهرمانی جام ملت های آفریقا گم شده است و به این ترتیب تحقیقات درباره این موضوع شروع شد. مسئولان اتحادیه توسط یکی از کارمندان این سازمان آگاه شدند که جام در اختیار احمد حسن کاپیتان سابق تیم ملی مصر بوده، اما او این موضوع را رد نموده است. هیچ کس نمی داند که در حال حاضر این کاپ کجاست!

در همین حال مجدی عبدالغنی یکی از اعضای پیشین اتحادیه فوتبال مصر مدعی شد که جام قهرمانی در حادثه آتش سوزی دفتر این اتحادیه در سال 2013 از بین رفته است.

احمد حسن هم با انتشار یک پیغام در توئیتر به شک و شبهات درباره اینکه ممکن است جام نزد او باشد انتها داد و نوشت: ای کاش جام در خانه من بود به جای اینکه در جای دیگری باشد که گم گردد. تعجب می کنم که الان و بعد از 9 سال الان دارند از من سؤال می نمایند که جام کجاست. من به یکی از مسئولان اتحادیه فوتبال گفتم که سال 2011 جام را پس دادم و او گفت که ای کاش پس نداده بودم، چون الان دیگر در دفتر اتحادیه نیست.

تیم ملی مصر با هفت بار قهرمانی در جام دو سالانه ملت های آفریقا پرافتخارترین تیم این رقابت هاست و سه قهرمانی متوالی اش در این رقابت ها هم رکوردی بی سابقه و بی نظیر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1069

به "جام قهرمانی جام ملت های آفریقا ناپدید شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جام قهرمانی جام ملت های آفریقا ناپدید شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید