حقایقی جالب درباره پرچم کشور های مختلف

به گزارش لیسو، خبرنگاران: در جهان کشوری را نمی توان یافت که دارای پرچم نباشد. استفاده از پرچم ها قدمتی به اندازه تاریخ بشر بر روی زمین دارد. هر کشوری در جهان را اول با نماد و پرچمش می شناسندو هر کدام از این پرچم ها معنای متفاوتی نسبت به پرچم دیگر کشور ها دارند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا حقایقی جالب و عجیب در مورد پرچم های ملی کشور های مختلف را برای شما بیان کنیم که ممکن است برایتان جالب باشند.

حقایقی جالب درباره پرچم کشور های مختلف

1. پرچم فیلیپین از دو رنگ اصلی قرمز و آبی تشکیل شده و هر دو حالت قرارگیری رنگ ها، چه قرمز بالا باشد و چه آبی، صحیح است، اما معنای مختلفی دارد. در حالت عادی، رنگ آبی بالا قرار می گیرد، اما اگر رنگ قرمز در بالا دیده شود، به معنای آن است که فیلیپین در شرایط جنگی قرار گرفته است.

2. پرچم مربوط به اولین دوره از مسابقات المپیک در سال 1920 به مدت 77 سال ناپدید شد، تا اینکه یکی از ورزشکاران المپیکی آن دوره، در روز های پایانی عمرش آشکار کرد که این پرچم تمام این مدت در چمدان او بوده است!

3. از پرچم آمریکا هرگز نباید برای اهداف تبلیغاتیی استفاده شود.

4. در دانمارک سوزاندن پرچم کشور های دیگر غیرقانونی است، اما سوزاندن پرچم ملی دانمارک اشکال قانونی ندارد.

5. بر روی پرچم ملی کشورمان، 22 الله اکبر به رنگ سفید و به نشانه پیروزی انقلاب در روز 22 بهمن در حاشیه پایین رنگ سبز و حاشیه بالای رنگ سرخ جای گرفته اند. نماد وسط پرچم نیز طراحی زیبایی از کلمه الله به شمایل گل لاله است.

6. پرچم موزامبیک تنها پرچم در جهان است که در آن یک جنگ افزار (مسلسل کلاشنیکف) یکی از اجزای تشکیل دهنده ای است.

7. جمهوری ایرلند و ساحل عاج دارای پرچم های ملی است که از سه رنگ یکسان تشکیل شده اند، ولی ترتیب رنگ در دو پرچم معکوس است.

8. پرچم افغانستان به همراه پرچم اسپانیا و پرچم کامبوج تنها پرچم هایی هستند که در آن ها طرح ساختمان وجود دارد.

9. از سال 1977 تا 2011 میلادی، پرچم کشور لیبی، تنها پرچم جهان بود که تنها از یک رنگ تشکیل شده بود.

10. پرچم کشور نپال تنها پرچمی ملی است که چهار گوش نیست. این پرچم از دو مثلث روی هم تشکیل شده است و نماد دو قله کوه اورست هستند که در مرز این کشور قرار گرفته است.

11. در 7 دسامبر سال 2014، رکورد بزرگ ترین پرچم انسانی جهان در کتاب های گینس در شهر چنای هند شکسته شد. در این رکوردشکنی بیش از 50.000 داوطلب هندی با تشکیل دادن طرح پرچم هند در یک ورزشگاه، رکورد بزرگ ترین پرچم انسانی را از آن خود کردند.

12. پرچم کشور انگلیس یکی از پر نقش و نگارترین پرچم های جهان است. پرچم انگلس دارای پس زمینه ای سورمه ای رنگ است و در آن 3 صلیب مختلف در هم ادغام شده اند. در این پرچم 3 صلیب مختلف از انگلیس، ایرلند و اسکاتلند با هم ادغام شده اند و نشانی از اتحاد را در این پرچم نشان داده اند. البته ولز جزئی از انگلستان است، اما در پرچم این کشور از آن اثری نیست و دلیلش این است که در زمان طراحی این پرچم، ولز عضوی از انگلیس نبوده است.

13. تنها پرچم های جهان که به شکل مربع هستند، پرچم های کشور های سوئیس و واتیکان هستند.

14. پرتغال تنها کشوری است که یک وسیله علمی روی پرچمش دارد: یک کره مشبک برای محاسبه مختصات در نجوم که یادآور دریانوردان پرتغالی و سفر ها و اکتشافات جغرافیایی آن هاست.

15. قطر درازترین پرچم جهان را دارد. طول آن به بیش از دو برابر ارتفاعش می رسد و نسبت آن ها 11 به 28 است.

منبع: indiatoday

منبع: برترین ها
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 602

به "حقایقی جالب درباره پرچم کشور های مختلف" امتیاز دهید

10 کاربر به "حقایقی جالب درباره پرچم کشور های مختلف" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی جالب درباره پرچم کشور های مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید