خاکی صدیق: آزمون سراسری سال 99 در همه مقاطع برگزار خواهد شد

به گزارش لیسو، معاون آموزشی وزارت علوم گفت: کنکور ورودی دانشگاه ها در همه مقاطع طبق روال سال های قبل انجام می شود و در صورت لزوم با چند هفته تاخیر برگزار خواهد شد.

خاکی صدیق: آزمون سراسری سال 99 در همه مقاطع برگزار خواهد شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت علوم، دومین نشست کارگروه ویژه آموزش کشور های عضو یونسکو، به صورت ویدیوکنفرانس و به طور همزمان در سراسر جهان برگزار گشت.

علی خاکی صدیق در این نشست مجازی، به تداوم روش های مختلف آموزش های غیرحضوری برای دانش آموزان و دانشجویان کشور، از جمله روش های آموزش مجازی، رادیو تلویزیون، شبکه های اجتماعی و اینترنت، به سه عامل مهم انعطاف پذیری، استاندارد و ترکیبی در برگزاری آزمون ها و امتحانات دانشجویان اشاره کرد که با توجه به شرایط و امکانات موجود در مراکز آموزشی کشور اتخاذ و اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: امیدوار هستیم با رفع شرایط اضطراری بیماری کرونا، شرایط آموزش و امتحانات دانشجویان کشور به روال عادی خود بازشود، لکن در غیر این صورت، مکانیزم ها و روش های ترکیبی مختلفی برای برگزاری آزمون ها و امتحانات دانشجویان از جمله ارزیابی دانشجویان به صورت الکترونیک توسط استادان، برگزاری آزمون در انتها هر یک از جلسات آموزش مجازی، آزمون های شفاهی از طریق اینترنت، و انجام پروژه های کاری توسط دانشجویان پیش بینی شده است.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: کنکور ورودی دانشگاه ها در همه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری طبق روال سال های قبل انجام می شود و در صورت لزوم با چند هفته تاخیر برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛12 کشور و از جمله کشور ایران، در خط اول گفتمان و تعامل بین المللی با یونسکو در موضوع کرونا هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 923

به "خاکی صدیق: آزمون سراسری سال 99 در همه مقاطع برگزار خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاکی صدیق: آزمون سراسری سال 99 در همه مقاطع برگزار خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید