خط سریع السیر اصفهان، تهران پس از مشهد پرترددترین و مهمترین خط اقتصادی کشور

به گزارش لیسو، پس از خط سریع السیر تهران- مشهد، خط سریع السیر اصفهان- تهران پرترددترین و مهمترین خط اقتصادی کشور است و به همین دلیل تاکیدات زیادی برای اتمام آن وجود دارد.

خط سریع السیر اصفهان، تهران پس از مشهد پرترددترین و مهمترین خط اقتصادی کشور

معاون توسعه مدیریت و منابع راه آهن کشور گفت:

برنامه استقرار قطار سریع السیر اصفهان به تهران مورد توجه دولت و وزارت خانه بوده و قرارداد آن منعقد شده است؛ زیرسازی مورد نیاز خطوط قطارهای سریع السیر از طریق شرکت ساخت و زیربناهای حمل و نقل در حال اجرا است و در فاصله کمی زیر سازی آن به سرانجام و مراحل روسازی آغاز خواهد شد.

وی در همین رابطه اضافه کرد:

استفاده از خطوط پرسرعت نیازمند خطوط تازه متفاوت با خطوط ریلی قبلی است علاوه بر آن نیازمند امکانات بیشتر در حوزه فناوری اطلاعات هستیم. خطوط پرسرعت اصفهان- تهران پس از خط تهران - مشهد که پرترافیک ترین خط زیارتی و گردشگری ایران است، پرترددترین و مهمترین خط ریلی اقتصادی کشور خواهد بود. به همین دلیل توجهات زیادی به آن شده است و اعتبارات آن پیش بینی شده است.

نصرت نظامی با اشاره به خطوط ریلی کشور گفت:

میزان خطوط ریلی از جمله اصلی، مانوری و فرعی به 13 هزار و 800 کیلومتر می رسد که مرزهای شرقی، غربی، شاقتصادی و جنوبی کشور را به هم متصل کرده است. از این نظر نسبت به کشورهای همجوار در شرایط خوبی قرار داریم اما تلاش بر این است که بهره وری این خطوط را به دو تا سه برابر افزایش دهیم.

منبع: کجارو / ghatreh.com
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1914

به "خط سریع السیر اصفهان، تهران پس از مشهد پرترددترین و مهمترین خط اقتصادی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط سریع السیر اصفهان، تهران پس از مشهد پرترددترین و مهمترین خط اقتصادی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید