در نبرد پرندگان، کانادا، آمریکا را شکست داد

به گزارش لیسو، در پدید ه ای نادر یک پرنده غواص (Loon) که نماد سکه یک دلاری کانادا هم هست توانسته یک عقاب سرسفید را که نماد آمریکا است از پای در آرود.

در نبرد پرندگان، کانادا، آمریکا را شکست داد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

در پدید ه ای نادر یک پرنده غواص (Loon) که نماد سکه یک دلاری کانادا هم هست توانسته یک عقاب سرسفید را که نماد آمریکا است از پای در آرود.

غواص ها به دفاع جانانه از جوجه هایشان در برابر عقاب ها شهرت دارند

محیط بانان لاشه بی جان عقاب را در آب و در کنار لاشه یک جوجه غواص پیدا کردند. نتایج کالبدشکافی نشان دادن که غواص مادر در گیر و دار کوشش برای محافظت از جوجه هایش پیروز شده با نوک به قلب عقاب بزند و این شکارچی قدر را که برای شکار جوجه های غواص شیرجه زده بود ناکار کند.

شکار جوجه های غواص ها در فصل بهار یکی از عادات غذایی عقاب های سرسفید در شمال آمریکا است. در آمریکا، شکار و کشتن عقاب ها ممنوع است. تصاحب لاشه آن ها و یا استفاده از اجزای لاشه آن ها هم ممنوع است مگر در قبایل بومیان و سرخ پوستان این کشور که ممکن است از آن برای ادای رسوم و آیین های خود استفاده نمایند.

نت وودراف لاشه بی جان این عقاب را در دریاچه پیدا کرد

ماجرا از آنجا شروع شد که محیط بانان ابتدا جسد یک عقاب سرسفید را در دریاچه ای در ایالت مین واقع در شمال شرق آمریکا پیدا کردند. عقاب های سرسفید در آمریکا یک گونه محافظت شده به حساب می آیند و به همین دلیل لاشه آن ها برای آنالیز علت مرگ به مرکز ملی حافظت از عقاب ها در ایالت کلورادو ارسال می گردد.

معمولا بعد از پیدا کردن لاشه یک عقاب، آن ها آن را به کلورادو می فرستادند، اما این بار در کنار جسد عقاب، لاشه یک جوجه غواص هم بود.

همین موضوع باعث شد که محیط بانان تصمیم بگیرند، این بار به جای کلورادو، لاشه عقاب را به مرکز ملی حفاظت از حیات وحش در شهر مدیسن ایالت ویسکانسن بفرستند تا نظر یک کارشناس غواص ها را در این باره جویا شوند.

آن ها می خواستند بدانند که آیا امکان دارد که عقاب در نبرد با یک غواص کشته شده باشد.

محیط بان، نیل ویکز، در حال وارسی جسد عقاب است

در مدیسن، یک آسیب شناس پس از آنالیز لاشه عقاب دریافت که علت مرگ او ضربه ناکارنماینده نوک یک غواص بوده که دقیقا روی قلب عقاب فرود آمده است.

همزمان یکی از ساکنان اطراف دریاچه به بازرسان محیط بانی گفتند که آن ها شب قبل جیغ و داد پرندگان را به یاد می آورند.

دنیل دآوریا که در مرکز حیات وحش و صیادی ایالت مین کار می نماید این واقعه را نخستین بار در وبلاگ اداره خود منعکس کرد و تایید کرد که یک پرنده غواص (Loon) توانسته عقاب را از پای درآورد.

او در یادداشت خود پرسیده بود: چه کسی ممکن است باورش گردد که یک غواص شانس شکست شکارچی قدرتمندی، چون عقاب سرسفید را داشته باشد؟

منبع: خبر فوری
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 981

به "در نبرد پرندگان، کانادا، آمریکا را شکست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در نبرد پرندگان، کانادا، آمریکا را شکست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید