دیدار رئیس سازمان میراث فرهنگی با چند تن از نمایندگان مجلس

به گزارش لیسو، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دیروز دوشنبه 8 مرداد 97 با چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

دیدار رئیس سازمان میراث فرهنگی با چند تن از نمایندگان مجلس

به گزارش خبرنگار لیسو، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با شکور حسینی نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: اردبیل استانی با ظرفیت های بسیار غنی در حوزه گردشگری است.

او توضیح داد: تمام کوشش خود را به کار می بندیم تا مواردی که در سفر به استان اردبیل تعهد داده شده است عملیاتی گردد تا رشد و رونق گردشگری استان را ببینیم.

نماینده پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت های گردشگری بیله سوار و پارس آباد گفت: این دو منطقه دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی هستند و ما خواهان توجه به این جاذبه ها و استفاده مناسب از این مناطق برای رشد و رونق صنعت گردشگری هستیم.

همچنین در جلسه ای جداگانه رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با نماینده مردم تویسرکان و فرماندار این شهرستان، با تاکید بر ظرفیت های استان همدان و شهرستان تویسرکان گفت: رویداد همدان2018 موقعیتی بسیار خوب برای معرفی پتانسیل های گردشگری این استان و تمام کشور است.

معاون رئیس جمهوری اضافه نمود: واگذاری بهره برداری از اماکن تاریخی زیرسطح یک کشور در دستور کار سازمان میراث فرهنگی است تا علاوه بر احیای این آثار شاهد درآمدزایی و ایجاد اشتغال در کشور باشیم.

مونسان همچنین به رونق اقامتگاه های بوم گردی اشاره نمود و اضافه نمود: این اقامتگاه ها باید در تمام استان ها رونق پیدا کند چراکه امروز این اقامتگاهها با استقبال گردشگران داخلی و خارجی روبرو شده است و مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها را به دنبال داشته است.

حبیب مومیوند فرماندار تویسرکان در این دیدار با اشاره به ظرفیت های گردشگری این شهرستان توضیح داد: گردو و مبل منبت دو محصول عمده این شهرستان است که در حوزه صنایع دستی و گردشگری موثر هستند.

او اضافه نمود: برگزاری جشنواره مبل منبت در تویسرکان از جمله اقداماتی است که برای معرفی این ظرفیتها در نظر گرفته شده است و در این خصوص از سازمان میراث فرهنگی تقاضای حمایت داریم.

او توضیح داد: ایجاد زیرساخت های گردشگری برای توسعه صنعت گردشگری استان و به ویژه شهرستان تویسرکان امری لازم است.

معاون رئیس جمهوری در دیدار با نماینده مردم فیروزآباد، قیر و کازرون با اشاره به اینکه ثبت جهانی محور ساسانی یک اقدام ابتکاری بود، توضیح داد: تمام آثار این محور به ثبت جهانی رسیده است و با توجه به اینکه هر کشور سالیانه حق ثبت جهانی یک اثر را دارد ما با این اقدام پیروز شدیم آثار بسیاری را در فهرست میراث جهانی به ثبت برسانیم.

کوروش کرم پور نماینده مردم فیروزآباد، قیر و کازرون در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار گفت: از کوشش و همت سازمان میراث فرهنگی برای ثبت جهانی محور باستانی ساسانی تقدیر می کنیم، این اقدام برای مردم این مناطق بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

او ادامه داد: یکی از آثار تاریخی ارزشمند فیروزآباد قلعه دختر است که باید مورد توجه و حفاظت قرار گیرد.

کرم پور اضافه نمود: شهرستان فیروزآباد در حوزه صنایع دستی نیز دارای ظرفیت های بسیار قابل توجهی است که هنرمندان و صنعتگران این شهرستان نیازمند حمایت و توجه هستند.

ابراهیم راسخ میمندی فرماندار فیروزاباد نیز در این دیدار با اشاره به موقعیت و ظرفیت های تاریخی این منطقه گفت: تقاضا داریم دفتر منطقه ای یونسکو در فیروزآباد مستقر گردد.

یوسف داوودی نماینده سراب و مهربان در مجلس شورای اسلامی نیز در دیدار جداگانه به رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: شهرستان سراب در حوزه دامداری دارای ظرفیت های بسیار زیادی است که می توان از این ظرفیت در حوزه گردشگری بهره برداری کرد.

او ادامه داد: شهرستان سراب دارای 9 آبگرم معدنی است که این تعداد با منطقه سرعین برابری می نماید اما متاسفانه توجه نشده است، مشکل اصلی این منطقه زیرساخت راه و حمل و نقل است، همچنین این منطقه دارای یک آبشار بسیار دیدنی است که می تواند باعث رشد و رونق گردشگری در این شهرستان گردد.

او توضیح داد: سالانه گردشگران بسیار زیادی از شهرستان سراب رفت و آمد می نمایند اما به دلیل عدم وجود زیرساخت ها، جاذبه های گردشگری سراب مغفول مانده است.

داوودی اضافه نمود: سراب در حوزه فرش نیز دارای ظرفیت های بسیار مناسبی است.

معاون رئیس جمهوری نیز با تأکید بر ظرفیت های گردشگری و جاذبه های تاریخی آذربایجان شرقی و شهرستان سراب گفت: این شهرستان نیز همچون سایر مناطق کشور باید با جذب سرمایه گذار بخش خصوصی و استفاده از پتانسیل های موجود، به صندلی واقعی خود در حوزه گردشگری دست پیدا کند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 294

به "دیدار رئیس سازمان میراث فرهنگی با چند تن از نمایندگان مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار رئیس سازمان میراث فرهنگی با چند تن از نمایندگان مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید