روایت نماینده تهران از حمایت قالیباف از شفافیت آرای نمایندگان

به گزارش لیسو، نماینده مردم تهران در مجلس گفت: رئیس مجلس به عنوان موافق طرح شفافیت به دنبال اجماع دیدگاه ها در صحن علنی بود.

روایت نماینده تهران از حمایت قالیباف از شفافیت آرای نمایندگان

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مجتبی توانگر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره این که طرح شفافیت آرای نمایندگان فقط 3 رای برای تصویب در صحن علنی کم آورد گفت: رئیس مجلس که حامی و اولین امضا کننده این طرح بود از ابتدا تلاش کرد مجلس در این زمینه به یک همگرایی و رای واحد برسد و صبح امروز نیز برای آن که همه مجلس با این طرح همراه کند، جلسه غیرعلنی برگزار کرد.

وی درباره رای نیاوردن کلیات طرح شفافیت آرا در صحن علنی مجلس گفت: این طرح از همان ابتدا مورد حمایت دکتر قالیباف بود و او اولین امضا کننده این طرح بود.

نماینده تهران در مجلس افزود: این طرح با توجه به این که در آئین نامه داخلی مجلس تغییر ایجاد می کند نیاز به دو سوم آراء دارد، اما با وجود رای بسیار بالایی که آورد، 65 درصد آرای صحن را کسب کرد، ولی برای این که تصویب شود، 3 رای کم آورد.

توانگر با اشاره به اقدامات رئیس مجلس برای رای آوردن این طرح در صحن علنی گفت: صبح امروز در جلسه غیر علنی تشکیل شد و وی که اولین امضا کننده طرح بود تلاش کرد تا بین نمایندگان برای تصویب کلیات این طرح اجماع ایجاد شود و سپس در جزئیات نظرات کارشناسی نمایندگان گرفته و در کمیسیون مربوطه به صورت دوشوری بررسی شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: با این حال این طرح نیاز به 156 رای داشت، اما 153 رای یعنی 65 درصد آراء را کسب کرد و کلیات آن فعلا تصویب نشد.

توانگر یادآور شد: در مجلس سابق نیز طرح شفافیت ارای نمایندگان با وجود این که بیش از 100 رای داشت، اما زمانی که در صحن مطرح شد فقط حدود 50 رای کسب کرد که نشان می دهد مجلس سابق چندان دغدغه شفافیت نداشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1435

به "روایت نماینده تهران از حمایت قالیباف از شفافیت آرای نمایندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت نماینده تهران از حمایت قالیباف از شفافیت آرای نمایندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید