آغاز بکار کارگروه های تخصصی دیوان عدالت اداری به مناسبت هفته قوه قضاییه

به گزارش لیسو، خبرگزاری خبرنگاران- به مناسبت هفته قوه قضاییه و با دستور رئیس دیوان عدالت اداری، به منظور نیل به اهداف تحولی، کارگروه های تخصصی با حضور قضات و نمایندگان دستگاه های اجرایی در معاونت حقوقی، پژوهش و پیشگیری تشکیل شد.

آغاز بکار کارگروه های تخصصی دیوان عدالت اداری به مناسبت هفته قوه قضاییه

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، به مناسبت هفته قوه قضاییه با دستور رئیس دیوان عدالت اداری بمنظور تحقق اهداف تحولی در دیوان عدالت اداری و با آنالیز چالش ها و آسیب های پیش رو با تکیه بر قواعد علمی و تخصصی و حل موضوعات و مسائل مبتلابه دیوان، کارگروه های تخصصی با حضور قضات و نمایندگان دستگاه های اجرایی در معاونت حقوقی، پژوهش و پیشگیری دیوان عدالت اداری تشکیل تشکیل شد.

بر اساس این گزارش، از مهم ترین اهداف تشکیل این کارگروه ها، تشخیص علل و برنامه ریزی برای تحقق اقداماتی در تعامل با دستگاه های اجرایی بمنظور اصلاح مقررات و اصلاح فرآیند های اداری، بهبود رسیدگی در دیوان و تسریع در اجرای احکام و پیشگیری است که همگی باعث تامین حقوق عامه و دولت می گردد.

همچنین هدف دیگر از این تعامل زمینه سازی برای حل مسائل مردم در درون دستگاه های اجرایی بدون احتیاج به مراجعه به دیوان است.

در ادامه گزارش آمده است: از دیگر اهداف مهم تشکیل این کارگروه ها یافتن عوامل موثر بر شکل گیری شکایت به دیوان عدالت اداری است که باعث کاهش ورودی پرونده و تاثیر مستقیم بر کاهش اطاله دادرسی و افزایش رضایتمندی مردم از تامین حقوق آن ها می گردد.

همچنین در ادامه این گزارش آمده است: تقویت نقش نظارتی دیوان عدالت اداری بر دستگاه های اجرایی، سرعت بخشیدن به رسیدگی و اجرای حکم به نحوی که با همکاری دستگاه های اجرایی فرآیند رسیدگی و اجرای احکام دیوان و تامین حقوق مردم به سهولت انجام گردد و از طرح دعاوی تکراری و غیر ضروری پیشگیری گردد، از دیگر اهداف تشکیل این کارگرو ها است.

در بخش دیگر این گزارش آمده است: 12 کارگروه با حضور 42 نفر از قضات متخصص در موضوعات مربوط به همان کارگروه تشکیل شده که بر مبنای اهداف و وظایف تخصصی در حوزه های تامین اجتماعی و حوزه روابط کار تخلفات اداری کارکنان، تخلفات انتظامی، هیات های علمی و هیات گزینش، حقوق اداری و مقررات استخدامی، بازنشستگی، فرهنگی، آموزشی و بهداشتی، موارد خاص (شکایات پر تکرار)، ایثارگران و نیر های مسلح، اراضی، شهرداری و شوراها، منابع طبیعی، معادن و محیط زیست، مالیاتی، گمرک، تعزیرات، پولی و بانکی و حمایت از فراوری به فعالیت خواهند پرداخت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1655

به "آغاز بکار کارگروه های تخصصی دیوان عدالت اداری به مناسبت هفته قوه قضاییه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز بکار کارگروه های تخصصی دیوان عدالت اداری به مناسبت هفته قوه قضاییه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید