صلاحیت علی کریمی برای انتخابات فدراسیون فوتبال تأیید می گردد؟

به گزارش لیسو، علی کریمی در صورتی که دارای مدرک کارشناسی باشد می تواند نامزد ریاست فدراسیون فوتبال گردد اما در غیر اینصورت صلاحیت او در صورت ثبت نام تایید نخواهد شد.

صلاحیت علی کریمی برای انتخابات فدراسیون فوتبال تأیید می گردد؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، علی کریمی بعد از آویزان کردن کفش ها وارد عرصه مربیگری شد. حتی در آغاز به کادر فنی تیم ملی ملحق شد اما خیلی زود از این سمت استعفا داد و راهنمایی تیم ها در لیگ برتر را برعهده گرفت. به یاد داریم او وقتی وارد مربیگری شد خطاب به خبرنگاران گفت در حال آزمایش خود در عرصه مربیگری هستم و اگر به این نتیجه برسم نمی توانم کمکی به فوتبال کنم کناره گیری می کنم و در نهایت هم این کار را انجام داد. منتقد فدراسیون فوتبال در دوره مهدی تاج حال تصمیم تازه ای برای خود گرفته است. حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و استراتژی او پاکسازی فوتبال و مبارزه با فساد در فوتبال است.

اما سوال اساسی این جاست آیا صلاحیت علی کریمی برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال تایید خواهد شد؟ علی کریمی برای شرکت در انتخابات احتیاج به تایید 5 عضو از اعضای مجمع عمومی دارد که به نظر می رسد به راحتی نظر 5 عضو را به خود جلب خواهد نمود. تصمیم او با موافقت خیلی از مدیران فوتبال همراه شده است. از جمله سعید آذری - مدیر عامل باشگاه فولاد. او به دلیل 4 سال بازی در لیگ برتر و تیم ملی دیگر احتیاج به 10 سال سابقه مدیریتی ندارد. شرایط برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رییسه به نسبت گذشته تعدیل شده است و اینبار خیلی ها می توانند در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رییسه شرکت نمایند. اینبار جایگاه ریاست فدراسیون فوتبال با توجه به اینکه هر نامزد باید 5 فرم امضاء از اعضای مجمع عمومی تحویل دهد می تواند 18 نامزد داشته باشد.

اما شرایط عمومی برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال چیست؟ نامزد ریاست - دبیر کل و خزانه دار حتما باید دارای مدرک لیسانس باشند اما اعضای هیات رییسه با مدرک فوق دیپلم و حتی دیپلم می توانند در انتخابات اعضای هیات رییسه شرکت نمایند؛ در حالی که پیش تر این چنین نبود و اعضای هیات رییسه هم باید حداقل مدرک لیسانس ارایه می کردند. علی کریمی در صورتی که در رشته ای دارای مدرک کارشناسی باشد می تواند نامزد ریاست فدراسیون فوتبال گردد اما در غیر اینصورت صلاحیت او در صورت ثبت نام تایید نخواهد شد.

یکی از مدیران فدراسیون فوتبال این خبر را تایید کرد و گفت کسی که می خواهد نامزد ریاست فدراسیون فوتبال گردد حتما باید دارای مدرک لیسانس باشد. او در پاسخ به این سوال که آیا علی کریمی این مدرک را ارایه خواهد داد؟ گفت: من در اینباره اطلاعاتی ندارم. حتما او دارای مدرک کارشناسی است که می خواهد برای ریاست فدراسیون فوتبال کاندید گردد.

خبر ورزشی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1388

به "صلاحیت علی کریمی برای انتخابات فدراسیون فوتبال تأیید می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صلاحیت علی کریمی برای انتخابات فدراسیون فوتبال تأیید می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید