طرح جامع بیمه ورزشکاران اعلام شد

به گزارش لیسو، خبرگزاری خبرنگاران- ورزشکاران می توانند با پرداخت 480 هزار تومان در ماه تحت پوشش حمایت های کوتاه و بلندمدت تامین اجتماعی قرارگیرند و از مزایای بازنشستگی، درمان و برقراری مستمری بازماندگان بهره مند شوند.

طرح جامع بیمه ورزشکاران اعلام شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، فرهاد سلیمان منش، سرپرست تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در حاشیه نشست کمیته کارگروه طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی، اضافه نمود: ورزشکاران از جمله مربیان، بازیکنان، کارکنان امور اداری باشگاه ها از 3 طریق می توانند با ارسال فهرست از کارگاه ها، قرارداد ورزشی و بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد تحت پوشش حمایت های سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرند.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی بر اساس فلسفه وجودی بر خودش افتخار می داند که از ورزشکارانی که پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در میادین ورزشی به اهتزاز درمی آورند، حمایت نماید و در این راستا با طرح جامع بیمه ورزشکاران سعی شده علاوه بر رفع نمودن مسائل اداری و تسهیل در فرایند بیمه و تنها با مراجعه به سایت خدمات غیرحضوری یا شعب تامین اجتماعی و به صورت خوداظهاری و با پرداخت یک نرخ انتخابی از حمایت های بیمه ای بهره مند شوند.

سلیمان منش تاکید نمود: در سطح استان تهران بیش از 330 هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته های مختلف مشغول فعالیت هستند که از این تعداد کمتر از 20% تحت پوشش حمایت های تامین اجتماعی قرار دارند.

سرپرست تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ اپیدمی کرونا را یک هشدار بزرگ به جامعه از جمله ورزشکاران و خانواده های آنان دانست و گفت: بر اساس آمار بیش از 25 هزار باشگاه دارای مجوز مشغول فعالیت بودند که بر اثر اپیدمی ویروس منحوس کرونا بیش از 6 هزار باشگاه تعطیل گشت و از جمعیت 3 میلیون نفری ورزشکاران حرفه ای و نیمه حرفه ای این تعداد به کمتر از 1 میلیون و 500 هزار نفر کاهش یافت که متاسفانه بیش از 60% از کسانی که در کارگاه های تعطیل شده مشغول به کار بودند، نتوانستند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنند.

وی یکی از مسائل بیمه ورزشکاران را نبود ساختار تشکیلاتی منظم در باشگاه ها و عقد قرارداد ها دانست و ادامه داد: تمام ورزشکارانی که به نحوی در مراکز دولتی یا خصوصی مشغول به کار هستند و رابطه کارگری و کارفرمایی یا به صورت عقد قرارداد با تامین اجتماعی هستند، از خدمات این سازمان بهره مند می گردند.

وی طرح جامع بیمه ورزشکاران را در جهت رفع شدن مسائل ساختاری و عدم امنیت شغلی دانست و تصریح نمود: با توجه به احتیاج و درخواست ورزشکاران این عزیزان می توانند در قالب بیمه حرف و مشاغل آزاد با شغل ورزشکار و بر مبنای 3 اصل 12%، 14% و 18% شامل درمان، بازنشستگی، ازکارافتادگی و مستمری بازماندگان بهره مند شوند.

سرپرست تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ حداقل سن برای بیمه شدن ورزشکاران را 18 سال و حداکثر 50 سال بیان کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1886

به "طرح جامع بیمه ورزشکاران اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جامع بیمه ورزشکاران اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید