عراق، تاکید صالح و عبدالمهدی بر اجرای بسته اصلاحی؛ آنالیز لغو امتیازهای اقتصادی مسئولان در مجلس

به گزارش لیسو، مصوبات مجلس، دیدار سفیر فرانسه با برهم صالح و تاکید نخست وزیر و رئیس جمهور عراق بر ادامه اقدامات اصلاحی برای پاسخگویی به خواسته های تظاهرات کنندگان از جمله خبرهای عراق است.

عراق، تاکید صالح و عبدالمهدی بر اجرای بسته اصلاحی؛ آنالیز لغو امتیازهای اقتصادی مسئولان در مجلس

به گزارش گروه بین الملل لیسو ، سفیر فرانسه در بغداد امروز شنبه با رئیس جمهوری عراق دیدار کرد. دفتر رئیس جمهوری عراق در بیانیه ای از دیدار برونو اوبیر سفیر فرانسه در بغداد با برهم صالح اطلاع داد. بر اساس گزارش شبکه الفرات، این بیانیه آورده است طی این دیدار موضوع حمایت بین المللی برای تقویت امنیت و ثبات و اصلاحات در کشور و نیز راه های ارتقای روابط دوجانبه میان دو کشور در راستای منافع دو ملت دوست آنالیز شد.

دیدار برهم صالح و عبدالمهدی؛ تاکید بر اجرای بسته اصلاحی برای پاسخگویی به خواسته های تظاهرات کنندگان

نخست وزیر و رئیس جمهوری عراق امروز در دیدار با یکدیگر درباره حمایت از تدابیر اصلاحی که برای پاسخگویی به خواسته های تظاهرات کنندگان اتخاذ شده، بحث و گفتگو کردند.

در بیانیه دفتر نخست وزیری عراق آمده است طی دیدار برهم صالح و عادل عبدالمهدی، تحولات کنونی و همکاری میان قوای مجریه، مقننه و قضائیه و حمایت از تلاشهای دولت و اقدامات اصلاحی که برای پاسخگویی به خواسته های تظاهرات کنندگان اتخاذ نموده، آنالیز شد. بر اساس گزارش شبکه الفرات، این بیانیه اضافه کرد دو طرف همچنین راه های حفظ امنیت و ثبات در جای جای کشور را آنالیز کردند.

ادعای یک رسانه عربی درباره نامزدهای جانشینی عبدالمهدی

یک رسانه عربی مدعی مخالفت با پنج نامزد تصدی اداره دولت عراق شد و نوشت پیشنهادی برای حل این بحران وجود دارد که گروه های سیاسی حمایت خواهند کرد.

السومریه به نقل از این رسانه عربی گزارش داد از همان روزهای نخست تظاهرات، اسامی پنج شخصیت مطرح شده است از جمله شخصیت هایی که در خارج از عراق به سر می برند برای اینکه اداره کشور را به دست بگیرند، ولی موافقت فراکسیونهای اصلی را به دست نیاورده اند .

این رسانه عربی اضافه کرد تا کنون هیچ جایگزینی برای عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق وجود ندارد و هر گونه سخنی بر خلاف آن، صحت ندارد.

السومریه به نقل از این رسانه عربی که نامش را اعلام ننموده، اضافه کرد بعضی فراکسیونها ممکن است طی روزهای آینده از موضع خود عقب نشینی نموده و طرح دادن مهلت زمانی به دولت را برای اجرای بسته اصلاحی و وعده های داده شده به تظاهرات کنندگان ارائه خواهد شد که ممکن است این مهلت زمانی 6 ماه یا تا اواسط سال 2020 باشد. این رسانه اضافه کرد این گزینه در دسترس گروه های سیاسی است و مسئله قطعی این است که مورد قبول قرار نخواهد گرفت به همین سبب ممکن است شاهد تشدید اقدامات در رویارویی با تظاهرات باشیم.

مصوبات مجلس عراق

یک منبع مجلسی عراقی امروز شنبه گفت مجلس نمایندگان آنالیز پیشنهاد قانون لغو امتیازهای اقتصادی مسئولان را به خاتمه رساند. این منبع در گفت وگو با شبکه السومریه به این مسئله اشاره نمود.

پیشتر یک منبع مجلسی گفته بود مجلس نمایندگان درصدد دومین آنالیز پیشنهاد قانون لغو امتیازهای اقتصادی مسئولان است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 563

به "عراق، تاکید صالح و عبدالمهدی بر اجرای بسته اصلاحی؛ آنالیز لغو امتیازهای اقتصادی مسئولان در مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، تاکید صالح و عبدالمهدی بر اجرای بسته اصلاحی؛ آنالیز لغو امتیازهای اقتصادی مسئولان در مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید