عملکرد مناطق ویژه علم و فناوری بازنگری می گردد

به گزارش لیسو، مسعود برومند دبیر کل شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری در حاشیه صد و هفتاد و نهمین جلسه کمیسیون دائمی عتف در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه مناطق ویژه علم و فناوری و دستاوردهای جهاد دانشگاهی مورد آنالیز قرار گرفتند.

عملکرد مناطق ویژه علم و فناوری بازنگری می گردد

وی در خصوص دستور جلسه عتف که در خصوص مناطق ویژه علم و فناوری بود مطرح نمود: پیش از اینها هم موضوع عملکرد مناطق ویژه علم و فناوری مورد بازنگری قرار گرفته بود که زیاد خوشایند نبوده است.

معاون پژوهشی وزیر علوم اضافه نمود: به نظر می رسد که باید مطالعاتی در این زمینه صورت بگیرد؛ آئین نامه بازنگری و تغییراتی اعمال گردد.

وی گفت: به همین دلیل در این جلسه آسیب شناسی در خصوص پنج منطقه ویژه صورت گرفت و به این نتیجه رسیدیم که باید مطالعات دقیق تری باید صورت بگیرد.

برومند تاکید نمود: همچنین مشخص شد که پیشنهاداتی در زمینه ادامه فعالیت مناطق ویژه علم و فناوری به شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری ارائه گردد.

وی با تاکید بر اینکه مناطق ویژه علم و فناوری پهنه هایی هستند که در آن عناصر مختلف نوآوری گردهم می آیند، اضافه نمود: در هر کدام از این مناطق به فراخور منطقه اقداماتی انجام شده و پیشرفت هایی نیز داشته است.

معاون وزیر علوم ادامه داد: اما اقدامات این مناطق ویژه به خوبی نبوده از این رو عملکرد آنها در پنج استان نیازمند بازنگری است. بازنگری عملکرد مناطق ویژه با موارد پیشنهادی در راستای بهبود این مناطق خواهد بود.

برومند گفت: ما به این جمع بندی رسیدیم که عملکرد مناطق ویژه بازنگری گردد.

وی در ادامه به گزارش دستاوردهای جهاد دانشگاهی در جلسه عتف گفت: همه سازمان ها باید مأموریت های خود را در حوزه نوآوری و فناوری بازبینی نمایند که در این جلسه این موضوع نیز مطرح شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 211

به "عملکرد مناطق ویژه علم و فناوری بازنگری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد مناطق ویژه علم و فناوری بازنگری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید