عودت همه پول بلیت در صورت ابطال پروازهای نوروزی توسط ستاد مقابله با کرونا

به گزارش لیسو، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: اگر با تشخیص ستاد ملی مقابله با کرونا قرار باشد پروازهای نوروزی انجام نشود، مسافرانی که بلیت تهیه نموده اند، همه پول بلیت را بدون کسر جریمه دریافت می نمایند.

عودت همه پول بلیت در صورت ابطال پروازهای نوروزی توسط ستاد مقابله با کرونا

به گزارش خبرنگاران، مقصود اسعدی سامانی در مصاحبه با فارس درباره موضوع ابطال بلیت پروازها و جریمه کنسلی در پرواز های نوروزی بیان نمود: این موضوع پیش از این برای مسافران حمل و نقل هوایی ابهامی ایجاد نموده بود که ضرورت دارد، در این حوزه شفاف سازی گردد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: اگر مسافری خود درخواست کنسلی بلیت پرواز نوروزی خود را داشته باشد، طبق مقررات مشمول جریمه کنسلی می گردد و مبلغی بابت کنسلی بسته به مدت زمان مانده به پرواز از کل پول بلیت، کسر و مابقی به مسافر برگردانده می گردد.

وی ادامه داد: اما اگر شرایط شیوع ویروس کرونا به نحوی باشد که ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ کند، سفر در ایام نوروز ممنوع است، پول بلیت مسافران به صورت کامل به آنها عودت می گردد؛ اگر ستاد مقابله با کرونا محدودیتی ابلاغ کند، قطعاً پول بلیت مسافران بدون کسر جریمه به آنهایی که برای ایام نوروز بلیت گرفته اند، پرداخت می گردد و هیچ جای نگرانی برای مردم نیست.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی تاکید نمود: پروازهای شرکت های هواپیمایی طبق مقررات و با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری انجام می گردد؛ سیاست شرکت های هواپیمایی کاملا هماهنگ با سیاست های سازمان هواپیمایی کشوری است.

پیش از این ابهاماتی درباره استرداد وجه بلیت در صورت لغو پروازهای نوروزی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا یا تصمیم مسافر مبنی بر لغو سفر مطرح شده بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1471

به "عودت همه پول بلیت در صورت ابطال پروازهای نوروزی توسط ستاد مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عودت همه پول بلیت در صورت ابطال پروازهای نوروزی توسط ستاد مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید