عون: الحریری اگر نمی تواند تشکیل دولت دهد کناره گیری کند

به گزارش لیسو، به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، میشل عون رئیس جمهور لبنان در خلال یک سخنرانی تلویزیونی تاکید نمود که شرایط لبنان بسیار شکننده و خطرناک است و از نخست وزیر مکلف کشورش خواهان تشکیل هرچه سریع تر کابینه شد.

عون: الحریری اگر نمی تواند تشکیل دولت دهد کناره گیری کند

عون در سخنرانی خطاب به الحریری گفت که اگر در تکمیل فرآیند تشکیل کابینه به نتیجه ای نرسیده است وقت را تلف نکند و کنار برود.

رئیس جمهور لبنان در ادامه ضمن یادآوری اینکه تشکیل کابینه بایستی با موافقت او و تأیید قانون اساسی همراه شده باشد از سعد الحریری برای حضور در کاخ بعبدا دعوت کرد.

وی اضافه نمود: به منظور جلوگیری از ایجاد اختلاف در مواضع سیاسی ترجیح دادم سکوت کنم اما از امروز به بعد دیگر سکوت جایز نیست.

رئیس جمهور لبنان همچنین با محکوم کردن طرف هایی که در پیشرفت امور سیاسی کشورش به گونه ای ایفا نماینده نقش هستند، گفت: همه این مسائل از منظر مسئولیت های انسانی، ملی و برآمده از قانون اساسی بوده و کسانی که درصدد دائمی کردن شرایط دولت پیشبرد امور هستند، بخشیده نخواهند شد.

میشل عون در سرانجام سخنان با تاکید بر ضرورت نجات لبنان از ورود به تونل تاریک توضیح داد: اگر کشور دچار فروپاشی گردد، بپاشد و مردم لبنان با سد ناامیدی برخورد نمایند و خشمشان منفجر گردد دیگر به گردن یکدیگر انداختن مسئولیت ها فایده نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1496

به "عون: الحریری اگر نمی تواند تشکیل دولت دهد کناره گیری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عون: الحریری اگر نمی تواند تشکیل دولت دهد کناره گیری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید