فروشگاه های پورتلند آمریکا به آتش کشیده شد، تهدید پلیس به خشونت

به گزارش لیسو، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، تظاهرات در آمریکا در اعتراض به تبعیض نژادی و رفتار خشن پلیس این کشور با رنگین پوستان همچنان در ایالت های مختلف ادامه دارد.

فروشگاه های پورتلند آمریکا به آتش کشیده شد، تهدید پلیس به خشونت

بر اساس گزارش های منتشر شده از صحنه درگیری ها در شهر پورتلند در ایالت اورگن آمریکا، چند صد نفر از شهروندان آمریکایی با به آتش کشیدن فروشگاه ها خشم خود را نسبت به خشونت پلیس علیه رنگین پوستان از جمله سیاه پوستان نشان دادند.

پلیس پورتلند با انتشار بیانیه ای در شبکه های اجتماعی تظاهرات و خشم مردم را فعالیت های گسترده مجرمانه توصیف کرد و از معترضان خواست مناطق آشوب زده را ترک نمایند.

پلیس این ایالت همچنین مدعی سرقت اموال فروشگاه ها از جمله فروشگاه های ارائه دهنده خدمات تلفن همراه شد و تظاهرات نمایندگان را به استفاده از زور علیه آنان تهدید کرد.

طبق تصاویر منتشر شده از صحنه اعتراضات، سطل های زباله و خودروهای حمل بار توسط معترضان در نزدیکی یک فروشگاه تلفن همراه در مرکز شهر به آتش کشیده شد.

بنا به گفته شاهدان عینی، چندین بار صدای تیراندازی از محله های پایین شهر پورتلند شنیده شده، تیراندازی هایی که تاکید شده در پی دخالت پلیس و درگیری با معترضان اجرا شده است. البته مقامات پلیس ایالتی هم استفاده از گازهای فلفل علیه تظاهرنمایندگان را تأیید نموده اند.

لازم به ذکر است که تد ویلر شهردار پورتلند ماه گذشته برای کنترل شدیدتر اعتراضات مردمی در این ایالت خواهان اختصاص بودجه ای 2 میلیون دلاری از سوی شورای شهر شده بود.

از ماه می سال گذشته و همزمان با قتل جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس مینیاپولیس، شهر پورتلند همیشه شاهد اعتراضات و زد و خورد میان معترضان به نژادپرستی و تبعیض نژادی با نیروهای امنیتی و پلیس بوده است.

در میانه این درگیری ها خسارت های فراوانی به اموال عمومی، فروشگاه ها، دفاتر دولتی و مجسمه های تاریخی که در بسیاری از اوقات هم به دلیل ارتباط آنها با تاریخ برده داری در ایالات متحده بحث برانگیز بودند، وارد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1561

به "فروشگاه های پورتلند آمریکا به آتش کشیده شد، تهدید پلیس به خشونت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروشگاه های پورتلند آمریکا به آتش کشیده شد، تهدید پلیس به خشونت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید