قیمت خودرو در روزهای آینده اصلاح می گردد

به گزارش لیسو، به گزارش خبرنگاران، به نقل از صدا و سیما، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس درباره اصلاح قیمت خودرو گفت: با پیگیری های سازمان بورس و وزیر اقتصاد و در جلساتی که با حضور وزیر صمت و رئیس جمهور برگزار گردید، مقرر شد اصلاح قیمت خودرو مجدد در ستاد تنظیم بازار آنالیز گردد که و بزودی نتیجه آن اعلام می گردد.

قیمت خودرو در روزهای آینده اصلاح می گردد

وی با بیان اینکه یکی از وظایف ذاتی سازمان بورس، نظارت بر ناشران است، افزود: ناشران شرکت هایی هستند که در سازمان بورس پذیرفته شده اند، این شرکت ها باید اطلاعاتشان در بازار سرمایه به صورت شفاف اعلام گردد.

عشقی درباره نمادهای بسته شده خودروها، افزود: این نمادها تا زمانی که اطلاعیه شفافی درباره اثرات این تصمیم ها بر روی سودآوری شرکت ها اعلام ننمایند، بسته می مانند.

وی افزود: در پی انتشار اطلاعیه اصلاح قیمت خودرو، نماد شرکت های اصلی که این اطلاعیه را دادند، در روز چهارشنبه (19 آبان) قبل از معاملات بسته شد تا شرکت ها شفاف سازی نمایند و اطلاعات تکمیلی را ارائه دهند.

عشقی با بیان اینکه اعلام حذف قیمت گذاری دستوری سه شنبه گذشته (18 آبان) باعث خوشبینی در بازار شد و اثر مثبتی در سایر سهام داشت افزود: پنج شنبه 20 آبان به واسطه اختلاف نظری که درباره نحوه اجرای سیاست حذف قیمت گذاری دستوری ایجاد شد این اطلاعیه ملغی و روز شنبه به علت ملغی شدن این سیاست، بازار سرمایه منفی شد.

وی ادامه داد: سیاست دولت در بلندمدت پرهیز از قیمت گذاری دستوری است این سیاست بارها به وسیله رئیس جمهور و تیم مالی دولت اعلام شد و در دستور کار دولت نهاده شد.

رئیس سازمان بورس ادامه داد: امروز بازار شرایط عادی خود را پیدا کرد، اما تأثیر این سیاست اثر یک یا دو روزه بر بازار گذاشت.

عشقی بیان نمود: سیاست بلندمدت این است که از سیاست گذاری دستوری فاصله بگیریم تا شرکت ها بتوانند سودآوری بلندمدتی داشته باشند.

وی گفت: خیلی از صنایع مانند فولاد و پتروشیمی شامل قیمت گذاری دستوری نیستند، در بعضی از صنایع شاهد قیمت گذاری دستوری هستیم که سیاست کلی دولت این است که قیمت گذاری دستوری برداشته گردد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1851

به "قیمت خودرو در روزهای آینده اصلاح می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "قیمت خودرو در روزهای آینده اصلاح می گردد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت خودرو در روزهای آینده اصلاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید