لزوم مدیریت مواجهه با پلتفرم های خارجی

به گزارش لیسو، دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: باید مدیریت مواجهه با پلتفرم های خارجی را داشته باشیم و بخش خصوصی را حمایت کنیم تا توان مگا پلتفرم سازی را به دست بیاورد.

لزوم مدیریت مواجهه با پلتفرم های خارجی

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، نشست بررسی پیش نویس سیاست ها و برنامه های اقدام شبکه ملی آموزشی، پژوهشی و تربیتی به ریاست دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، با بیان اینکه مبحث اقتصاد آموزشی، در سند کم مورد توجه بوده است: در کشور ما که به دنبال دولتی بودن آموزش بوده ایم رقم قابل توجهی در مؤسسات آموزشی غیردولتی وجود دارد و باید مورد توجه باشد چرا که دولت ها توان نهادسازی را مانند گذشته ندارند و باید با تصمیم گیری های درست این موضوع به بخش خصوصی واگذار شود و نظام مقررات گذاری برای مشارکت بخش خصوصی را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در نظام های آموزشی جهان زنجیره ارزش دیده می شود و امروز یک سیستم جهانی در حال طراحی است که نگران کننده است، گفت: در این سند نیز باید تکمیل اکوسیستم یکجا دیده شود و کارگروه باید بتواند در سطح سازمانی ابتدا این کار را کند و سپس در سطح فرا سازمانی و سپس برای پلتفرم های رایج برنامه ریزی کند.

فیروزآبادی با تأکید بر ضرورت تمرکز روی پلتفرم های داخل کشور، گفت: من با دکتر عاملی موافق هستم که باید نگاه پلتفرمی داشته باشیم. باید مدیریت مواجهه با پلتفرم های خارجی را داشته باشیم و بخش خصوصی را حمایت کنیم تا توان مگا پلتفرم سازی را به دست بیاورد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه باید نوع مواجهه با پلتفرم های بزرگ اولویت گذاری شود، گفت: اگر از بخش خصوصی حمایت نکنیم همان طور که در رسانه بخشی از ظرفیت را واگذار کردیم، در بازار آموزش نیز این ظرفیت را از دست خواهیم داد و باید پلتفرم های داخلی را حمایت کنیم و آن ها توان مقابله و تعامل با پلتفرم های بزرگ را به دست بیاورند.

وی تاکید کرد که مفهوم یکپارچه در مفهوم شبکه وجود دارد و شاید بهتر باشد این عنوان را از تیتر حذف کنیم. تا حدودی این مفهوم خصیصه بد فهمی هم دارد و تداعی کننده یک نوع تمرکز گرایی است.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1135

به "لزوم مدیریت مواجهه با پلتفرم های خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم مدیریت مواجهه با پلتفرم های خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید