محبوبیت بایدن همچنان در سراشیبی؛ میزان نارضایتی ها به بالای 50 درصد رسید

به گزارش لیسو، نتایج نظرسنجی نو دانشگاه مونموث نشان می دهد که 62 درصد از آمریکایی ها معتقدند که جو بایدن در اجرای وعده اش برای پویا کردن واشنگتن هم ناکام مانده است.

محبوبیت بایدن همچنان در سراشیبی؛ میزان نارضایتی ها به بالای 50 درصد رسید

به نقل از دیلی میل، در این نظرسنجی 36 درصد گفتند که خود واشنگتن بزرگترین مشکل جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا است و دو لایحه دستورکار او ماه هاست در کنگره مانده است و همین جمعه بسته زیرساختی او در مجلس کنندگان آمریکا به تصویب رسید.

همچنین 29 درصد دیگر گفتند بزرگترین مشکل بایدن این است که او بسیار به سمت چپ متمایل شده و خود را با ترقی خواهان در حزبش همسو کرده است.

این نظرسنجی نشان داد که میزان رضایت مردمی از بایدن به 42 درصد سقوط کرده و میزان نارضایتی از او به بالای 50 درصد رسیده است.

نظرسنجی ماه سپتامبر دانشگاه مونموث هم میزان رضایت و نارضایتی از ترامپ را 46 درصد نشان داد. برنامه های این رئیس جمهوری از خود او محبوب تر است.

حمایت از لایحه زیرساختی 1.2 تریلیون دلاری به میزان 65 درصد است که نسبت به نظرسنجی های پیشین چند درصد کمتر شده است. علاوه بر این، 62 درصد از آمریکایی ها می گویند که از لایحه زیرساختی بهتر بسازیم حمایت می کنند.

این نظرسنجی نشان داد که 60 درصد آمریکایی ها از مفاد تغییرات اقلیمی درج شده در این لایحه حمایت می کنند. این مفاد باید در مجلس کنندگان و سنای آمریکا به تصویب برسد. با این حال، زمانی که بحث حمایت از لایحه ها در میان باشد، میان طرفداران دو حزب اختلافاتی هست.

دموکرات ها بین 94 تا 96 درصد و مستقل ها بین 60 تا 61 درصد حمایت کردند. اما در میان جمهوری خواهان، 37 درصد جمهوری خواهان از این لایحه زیرساختی دوحزبی حمایت کردند و 26 درصد حامی لایحه بهتر بسازیم شدند و تنها 19 درصد از مفاد تغییر اقلیمی موجود در لایحه موسوم بی.بی.بی طرفداری کردند.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1837

به "محبوبیت بایدن همچنان در سراشیبی؛ میزان نارضایتی ها به بالای 50 درصد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محبوبیت بایدن همچنان در سراشیبی؛ میزان نارضایتی ها به بالای 50 درصد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید