تورهای چین: چین، بایدن را مسخره کرد

به گزارش لیسو، با وجود غیبت رئیس جمهوری چین در اجلاس آب و هوایی گلاسکو، پکن از فرصت استفاده نموده و اظهارات بایدن را در این اجلاس مورد تمسخر قرار داد و وی را فردی ناتوان تلقی کرد.

تورهای چین: چین، بایدن را مسخره کرد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی افتتاحیه اجلاس آب و هوایی گلاسکو که روز دوشنبه انجام شد بر ضرورت اقدام و وحدت تاکید نموده و از این اجلاس برای عذرخواهی از اقدام دولت ترامپ در خارج شدن از پیمان آب و هوایی پاریس استفاده کرد.

وی گفت: لزومی برای عذرخواهی نمی بینم، اما به خاطر این واقعیت که ایالات متحده در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا از توافق پاریس خارج شد، عذرخواهی می کنم. این مساله ما را کمی در موضع ضعف قرار داده است.

خبرنامه گلوبال تایمز چین در سرمقاله ای با اشاره به این عذرخواهی و مطالبی که بایدن عنوان نمود، وی را با عبارت عذرخواهی نجیبانه بایدن مورد تمسخر قرار داد.

این گزارش بر اختلاف میان رای دهندگان آمریکایی تاکید و به بعضی اظهارنظر های آنلاین از سوی شهروندان آمریکایی اشاره نمود که نمی توانند تا سال 2024 صبر نمایند تا حزب جمهوری خواه یا حتی خود دونالد ترامپ برای عذرخواهی بایدن در اجلاس گلاسکو، عذرخواهی کند!

این گزارش کوشش کرد تا حتی وجهه بحث برانگیزتر تغییرات آب و هوایی در ایالات متحده را مهمتر جلوه دهد و اختلافات بین بایدن و دونالد ترامپ را برجسته کند. خو لیانگ، دانشیار دانشکده روابط بین الملل دانشگاه مطالعات بین المللی پکن مدعی شد که چنین نمایش هایی از سوی رهبران آمریکایی نشان دهنده افول ایالات متحده است.

این اظهارات از سوی این روزنامه چینی در حالی صورت گرفت که شی جینپینگ، رئیس جمهوری این کشور به علت محدودیت های کرونایی نو نتوانست در اجلاس آب و هوایی گلاسکو شرکت کند و همین مساله انتقاد هایی را از سوی بایدن در پی داشت و سوالاتی نیز درباره تعهدات پکن برای کاهش انتشار گاز های گلخانه ای مطرح شد.

چین بزرگترین فراوری نماینده گاز دی اکسید کربن است و قول داده تا سال 2030 انتشار گاز های گلخانه ای را کاهش دهد و تا سال 2060 کربن صفر را در دستور کار خود قرار دهد. آمریکا و سایر کشور ها نیز به پکن تاکید دارند تا تعهدات بیشتری در این باره دهد، اما دولت پکن گفته که این تعهدات تنها در ازای امتیازات سیاسی خواهد بود.

ترامپ نیز اظهارات بایدن را مورد بحث قرار داد و مدعی شد که رهبران دنیا به بایدن خندیدند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1872

به "تورهای چین: چین، بایدن را مسخره کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای چین: چین، بایدن را مسخره کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید