محمدرضا طالقانی: آنهایی که از کنار خادم نفع می برند هم در شکست سهیم هستند، کجای نوشابه نخوردن به باختن ربط دارد؟

به گزارش لیسو، محمدرضا طالقانی، رئیس اسبق فدراسیون کشتی گفت: کشتی گیری که می گوید در بوداپست پول نوشابه خریدن نداشتیم، هم مقصر است، کشتی دریافت کجایش به نوشابه خوردن ربط دارد.

محمدرضا طالقانی: آنهایی که از کنار خادم نفع می برند هم در شکست سهیم هستند، کجای نوشابه نخوردن به باختن ربط دارد؟

محمدرضا طالقانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی لیسو در مورد ناکامی تیم های ملی کشتی ایران در مسابقات جهانی 2018 بوداپست گفت: چه زمانی که در کشتی بودم و چه حالا که از کشتی رفته ام نه در مورد رئیس قبل از خودم و نه رئیس بعد از خودم صحبت ننموده ام اما برخی دوستان همیشه به خود اجازه می دهند که این کار را انجام دهند. من بلد نیستم انتقاد کنم چون می دانم کار سخت تر از اینهاست که عده ای فکر می نمایند. کشتی واقعا سخت است، در نتیجه خیلی چیزها تاثیر دارد از قرعه بد گرفته تا ده ها مورد دیگر. گاهی هر کاری می کنی توپ به گل نمی رود، انتقاد سنگین برای این وجود دارد که ما نتیجه گرا هستیم.

وی با اشاره به انتقاداتی که این روزها از سوی اهالی کشتی مطرح می گردد، توضیح داد: آنهایی که انتقاد می نمایند می گویند عده ای باید عضو تیم ملی می شدند که نشدند. در خصوص بحث پشتوانه سازی هم زیاد صحبت می گردد. به هرحال تیم ما قهرمان جهان شده و حالا خالی از ستاره ها شده، قرعه هم در کشتی جهان خیلی تاثیر دارد، ولی من نمی توانم انتقاد کنم چون می دانم هر کسی که به فدراسیون می آید از جانش مایه می گذارد. من هم نمی توانم دور از کشتی باشم، هر ساعتی لااقل 10 نفر در مورد کشتی به من زنگ می زنند. آنهایی که همه چیز فدراسیون را می بلعند حرف های دیگری در مورد فدراسیون می زنند و این بد است. همیشه گفته ام باز هم می گویم که همه باید دست به دست هم بدهیم تا کشتی بالا برود.

طالقانی ادامه داد: نمی خواهم خیلی در مورد حرف هایی که می شنوم صحبت کنم، اما همه از فدراسیون نفع می برند پس وقتی مسئله ای پیش می آید نباید خود را کنار بکشند. باخت برای همه آنهاست. من هم آن روزها حرف زیاد شنیدم، تیمم دوم جهان شد و بلاهای زیادی سرم آوردند و تهمت زیادی به من زدند که اصلا رویم نمی گردد دوباره آنها را بازگو کنم. همه چیز را سر من خراب کردند، عیب ندارد. مهم این بود که کار انجام می شد. کار کشتی خیلی سخت است.

رئیس پیشین فدراسیون کشتی با اشاره با تاکید بر اینکه هم کشتی گیر و هم همه عوامل روی باخت کشتی سهم دارند، توضیح داد: تقصیر خودمان هم هست. کشتی گیری که می گوید در بوداپست پول نوشابه خریدن نداشتیم، هم مقصر است. کشتی دریافت کجایش به نوشابه خوردن ربط دارد. شما سالیانه پای سفره فدراسیون می نشینید و برای شما زحمات زیادی کشیده می گردد حالا یک بار وضعیت به شکلی است که پول نوشابه خریدن ندارید. این دلیل نمی گردد که در 10 ثانیه آخر ببازید. این حرف ها بد است. کشتی گیر باید کشتی اش را می گرفت. کشتی چه بخواهیم و چه نخواهیم در مملکت هوادار دارد. مردم این رشته را دوست دارند. در این چند روز هر جا می روم از من در مورد نتایج می پرسند.

این پیشکسوت کشتی با حمایت از رسول خادم ادامه داد: من رسول را از وقتی که 35 کیلوگرم بود می شناختمش. او یک انسان عاشقِ مملکت و کشتی است. شنیده ام که در روز 16-17 ساعت برای کشتی کار می نماید، می گویم شنیده ام چون دراین سال ها یکی دو بار بیشتر او را ندیده ام. چطور می گویند او کشتی را نابود نموده؟! او هم در کار کشتی و هم تحصیلات دانشگاهی مدارج ترقی را طی نموده، در سه وزن قهرمان ایران، جهان شده و مدال طلای المپیک دارد. یک چیزی که هست به هرحال این شرایط پیش آمده و طبیعی هم هست. کسانی که کنارش هستند باید به یاریش بیایند و بیشتر روی بحث پشتوانه سازی کار گردد. احساسم این است که بعد از قهرمانی جهان، خیلی روی آینده تیم کار نشده درحالیکه باید روی رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان بیشتر کار می شد.

طالقانی گفت: دوستان عزیز من بهتر است به جای انتقاد بیشتر یاریِ خادم نمایند. با کار و عشق می توان نتیجه گرفت. تهمت زدن و انتقاد کاری را پیش نمی برد. کار هم هیچ وقت گم نمی گردد، همه باید کار کنیم. من نمی پذیرم که همه چیز را فقط گردن رسول خادم بیندازند، این شکست برای همه است. رسول به سهم خودش کار نموده، 1000 تا آدمی که از کنارش منتفع هستند هم باید کار نمایند. متاسفانه اینجا وقتی یک نفر زمین می خورد همه به او لگد می زنند درحالیکه این اصلا جایز نیست و باید دستش را بگیریم تا از زمین بلند گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اسفند 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 89

به "محمدرضا طالقانی: آنهایی که از کنار خادم نفع می برند هم در شکست سهیم هستند، کجای نوشابه نخوردن به باختن ربط دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدرضا طالقانی: آنهایی که از کنار خادم نفع می برند هم در شکست سهیم هستند، کجای نوشابه نخوردن به باختن ربط دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید