هزینه 2.5 میلیارد دلاری برای واردات گوشی موبایل

به گزارش لیسو، خبرگزاری خبرنگاران- فرایند صدرنشینی واردات 2.5 میلیارد دلاری گوشی موبایل نسبت به کالا های اساسی، همچنان حفظ شده است.

هزینه 2.5 میلیارد دلاری برای واردات گوشی موبایل

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، آمار های گذشته از تجارت خارجی نشان داده بود که گوشی موبایل نخستین کالای وارداتی است و بعد از آن اقلام اساسی قرار گرفته است، در همین رابطه بررسی آخرین شرایط تجارت خارجی در آمار گمرک ایران نیز نشان می دهد که نه تنها از صدر واردات پائین نیامده بلکه فاصله قابل توجهی هم با اقلام بعد از خود دارد.

در هشت ماهه نخست امسال، کل تجارت خارجی به 63 میلیارد رسیده که از آن حدود 31 میلیارد دلار صادرات و 32 میلیارد دلار واردات بوده است.

بنا بر اعلام سخنگوی گمرک، در هشت ماهه امسال، هشت درصد کل واردات گوشی موبایل بوده است؛ به طوری که 2.5 میلیارد دلار به وزن 4000 تن واردات گوشی اجرا شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی 47 درصد از نظر وزن و 111 درصد ارزش، افزایش داشته است.

واردات 2.5 میلیارد دلاری گوشی موبایل که با ارز نیمایی انجام می شود، از هر یک از اقلام اساسی بیشتر بوده است و بعد از آن ذرت با دو میلیارد دلار قرار گرفته است که فاصله 500 میلیون دلاری گوشی را نسبت به کالای بعد از خود نشان می دهد.

این روال در آبان ماه نیز وجود دارد؛ به گونه ای که از مجموع 8.3 میلیارد دلاری تجارت خارجی که تقریبا به طور مساوی صادرات و واردات اجرا شده، 375 میلیون دلار واردات گوشی موبایل بوده است، بعد از آن گندم با 261 میلیون دلار و ذرت با 187 میلیون دلار قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1870

به "هزینه 2.5 میلیارد دلاری برای واردات گوشی موبایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه 2.5 میلیارد دلاری برای واردات گوشی موبایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید